Autor Wątek: [Elantra XD] [Elantra XD] Pęknięty wahacz  (Przeczytany 7942 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Elantra XD] Pęknięty wahacz
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Wrzesień 2016, 23:10:59 »
Chyba to są właśnie Oyodo. NTY bardzo źle mi się kojarzy z lichymi jak papier łożyskami.

Odebrałem - jednak są to SRL :) poprawione, z dodatkowymi otworami odpływowymi :)
Do tego będą łączniki nowe CTR, bo stare stanęły w miejscu, tzn. kontrnakrętka na trzpieniu wyrabia się przy próbie przytrzymania - zresztą - mają chyba 16lat - czas na nie...

Wymienione :)




21mariusz03

  • Gość
[Elantra XD] Pęknięty wahacz
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Wrzesień 2016, 12:21:39 »
a poczytales opinie o tym nim zalozyles ten badziew ? na allegro one za 100 stoja, firma ma tragiczne opinie. na autodoc możesz już chcociaz japanparts kupic jak ja.. 200 zeta a chociaż się nie zloza....

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Elantra XD] Pęknięty wahacz
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Wrzesień 2016, 12:27:51 »
Kupowałem japanparts do swojej lantry 96. Były super, tylko nie dało się na nich nawet geometrii ustawić. Potem zmieniłem na SAKURę i SRL. Geometrię zrobiłem na nich i około 50tys. km bez problemu. Kosztowały niecałe 130zł za szt. - i .... nie złożyły się a były tańsze niż 200zł.
Tutaj jest dokładny wymiar, grubość blachy itd.
Ja jestem zadowolony zwłaszcza, że jest to sam srl a nie pakowacz. Mam na nie 2 lata gwarancji.
Z innej strony oryginału poprawionego nie dało się dostać, a z drugiej strony za 500zł dostanę takich 5, jeśli każdy przejedzie po 50tys km to mogę je zmieniać z powodu tulei nawet co 50tys km.
Kwestia nie jest ceny i opinii ale własnego doświadczenia, a akurat z tymi wahaczami miałem doświadczenie i jest zadowolony.
Japan parts miałem też z tyłu założoną piastę z łożyskiem, po 2 roku wyła jak cholera - a kosztowała sporo a opinie miała ekstra. Jak widać, jeśli by jeździć tylko do kościoła to może.
Jaki jest problem z tymi wahaczami fabrycznymi ? Gniją bo nie mają odpływu wody - dlaczego te miałyby się złożyć ? Nie są z papieru. Są na wzór oryginału z poprawionym odprowadzaniem wody. Jedynym problemem mogłyby być tuleje - które jeśli wytrzymają tyle co w moim aucie - to mogę je wymieniać co 50tys. km za 100zł - serio.