Autor Wątek: [Atos] Centralny zamek  (Przeczytany 2822 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

skoczekx

  • Gość
Centralny zamek
« dnia: 07 Grudzień 2008, 20:13:18 »
Witam,

W moim atosie pojawił się problem z centralnym zamkiem. Zamykając drzwi kierowcy powinny zawsze zamknąć się również pozostałe drzwi. Dziś po raz pierwszy po zamknięciu drzwi kierowcy reszta zamków się nie zatrzasnęła :-/ Czy ktoś miał kiedyś taką usterkę? Czy wiecie może jak ją naprawić i czy trudno jest ją naprawić? A jeśli konieczna jest wizyta u mechanika to ile mniej więcej będzie to kosztować? Wygląda na to, że zamek się zacina, bo późniejsze próby przyniosły różne skutki-raz sie zamykały wszystkie drzwi, a niekiedy tylko zamek drzwi kierowcy.

Z góry dzięki za pomoc
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:52:01 przez Brt »

wlad

  • Gość
Centralny zamek
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Grudzień 2008, 20:27:00 »
jesli zamek master sie zamyka bez problemow,to w/g mnie moze byc cos z przewodem wysylajacym sygnal na pozostale zamki

valdii

  • Gość
Centralny zamek
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Grudzień 2008, 22:34:51 »
Fabryczny centralny zamek sterowany kluczykiem w Atosie nie ma siłownika master w drzwiach kierowcy(pisałem już o tym w pokrewnym temacie) zamiast niego ma coś w rodzaju przełącznika "zamknij-otwórz" który wysyła sygnał do centralki która steruje siłownikami slave w pozostałych drzwiach. Przekręcenie kluczyka w zamku drzwi kierowcy powoduje mechaniczne ich otwarcie lub zamknięcie i zarazem wysyła impuls do pozostałych drzwi. Przypuszczam że w opisanym wyżej przypadku winien jest właśnie ten przełącznik w drzwiach kierowcy, pewnie styki w nim zaśniedziały lub są powypalane i raz łączy a raz nie , druga opcja jest taka że może szwankować centralka zamka. Jeśli uszkodzony jest wspomniany przełącznik to z powodzeniem można go zastąpić montując uniwersalny siłownik "master" - cena na allegro 10 zł + wysyłka.

skoczekx

  • Gość
Centralny zamek
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Grudzień 2008, 00:07:08 »
dzięki za pomoc i informacje
POZDRAWIAM :!:

robert.tron

  • Gość
Centralny zamek
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Marzec 2009, 20:00:08 »
Witam. Mojego Atosa nabyłem w zeszłym roku.(Jestem drugim właścicielem)Stwierdziłem że mało wygodnie jest otwierać go ciągle z kluczyka,więc postanowiłem to zmienić.Okazało się że od strony kierowcy jest siłownik który reaguje na impulsy z centralki. Zdemontowałem starą centralkę. Na jej miejsce podłączyłem nową na pilota.Pokusiłem się również na otwieranie klapy bagażnika (dodatkowo jeden siłownik i trochę przewodów) Jedno popołudnie i ok.110zł Ale warto było.Pozdrawiam!

rafmed

  • Gość
centralny do Atosa
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Kwiecień 2009, 06:37:15 »
Proponuję aby sprawdzić połączenia śrubowe na cięgnach, podokręcać śrubki itd. Miałem podobny problem, już nawet umówiony byłem w warsztacie ale przed wyjazdem sprawdziłem co się da i ku mojemy zadowoleniu wystarczyło tylko pobawić się śrubokrętem i podokręcać wszystko. Teraz centralny działa poprawnie.

Karwass

  • Gość
Centralny zamek
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Kwiecień 2009, 10:03:25 »
Według mnie jest to problem z cięgnami centralnego. Ja też taki problem miałem bo centralny zakładał mi prywatny zakład... Kolega ma Atosa z fabrycznym centralnym i nigdy nie miał z otwieraniem problemów. Wydaje mi się, że to właśnie zimą gdy mechanika centralnego zamarza przy otwieraniu cięgna się lekko wyginają co właśnie skutkuje takimi sytuacjami!

SUCHY

  • Gość
Centralny zamek
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Maj 2009, 01:38:55 »
Witam może ktoś sie orientuje gdzie znajduje sie centralka od zamka centralnego (fabryczny zamek). dzieki i pozdrawiam.