Autor Wątek: [ix35 EL] Ciśnienie w oponach  (Przeczytany 29592 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] Ciśnienie w oponach
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Sierpień 2012, 18:51:56 »
Cytat: "mturku_80"
Witam,
ponizej odpowiedz jaka dostalem po raz kolejny od servisu odnosnie mojej reklamacji , i jak tu byc normalnym....


wina dealera, który chciał opchnąć droższy model, ma wówczas większą prowizję ... pozostaje jedynie pogodzić się z faktem istniejącym lub na własny koszt wymienić stację multimedialną.

larry

  • Gość
[ix35 EL] Ciśnienie w oponach
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Sierpień 2012, 20:19:40 »
W oryginalnej nawigacji są komendy głosowe i u mnie to działa.
Komendami można wejść do kontaktów z telefonu a następnie wybrać do kogo zadzwonić.

Co do czujników to jak widać na nasz rynek dali tańsze czujniki które tylko monitoruj przebicie opon a nie ciśnienie.

mron

  • Gość
[ix35 EL] Ciśnienie w oponach
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Sierpień 2012, 10:30:09 »
A czy ktoś może wie na jakie ciśnienie są ustawione te czujniki. Tzn. kiedy zapali się kontrolka, że jest za niskie?

linkinlp

  • Gość
[ix35 EL] Ciśnienie w oponach
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Czerwiec 2013, 08:20:03 »
Cytat: "larry"
W oryginalnej nawigacji są komendy głosowe i u mnie to działa.
Komendami można wejść do kontaktów z telefonu a następnie wybrać do kogo zadzwonić.


larry mam wersje permium z oryginalnym radiem i u mnie pojawia sie komunikat, ze ta funkcja nie jest obslugiwana w jezyku polskim.  jakies pomysly oprocz zmiany jezyka na inny?
drugie pytanie odnosnie czujnikow :) zamierzam kupic w nastepnym miesiacu felgi na zime i tu zaczynaja sie schody. co z tymi czujnikami? komputer nie bedzie plakal jesli zamontuje felgi bez czujnikow? a jezeli bede chcial felgi z czujnikami to konieczna jest wizyta u dilera zeby zaprogramowal do komputera nowe czujniki?
wiadomo, mozna kupic felgi u dilera ale wszyscy wiemy jake maja wywindowane ceny  :-D

Azool

  • Gość
[ix35 EL] Ciśnienie w oponach
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Czerwiec 2013, 17:21:43 »
A nie masz czasami radia Blaupunkta, czy też Clariona? Takie były dostępne. To że z takim auto wyjechało z salonu nie znaczy że to jest fabryczna instalacja.
Co do czujników w zimówkach, to raczej daruj sobie. Koszt jednego w serwisie to około 500zł. Nie ma sensu w to inwestować. Przekładanie też sobie daruj bo to bardzo delikatne ustrojstwo i o niespodziewany wydatek bardzo łatwo. Bez czujników będzie Ci się świecić pomarańczowa kontrolka,  chociaż nie zawsze ( nikt w serwisie nie potrafił mi wytłumaczyć tego fenomenu) i tylko tyle. Nie ma możliwości dezaktywacji tego systemu gdyż podobno jest autonomiczny i niezależny od komputera.

linkinlp

  • Gość
[ix35 EL] Ciśnienie w oponach
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Czerwiec 2013, 19:25:10 »
Azool dzieki za podpowiedz odnosnie czujnikow. Zrobie jak radzisz, zapomne o czujnikach na zime.
Co do radia to jest ono fabryczne Hyundaia. Wyglada identycznie jak na zdjeciu z linka
http://dr-spehr.de/wp-content/uploads/2011/01/Hyundai-ix35-1.jpg
Wlasnie na tym sprzecie nie mam wybierania glosowego w jezyku polskim  :-)
Skoro innym to dziala to dlaczego u mnie krzyczy, ze j.polski nie jest obslugiwany  :-)

Azool

  • Gość
[ix35 EL] Ciśnienie w oponach
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Czerwiec 2013, 20:27:29 »
Faktycznie masz oryginał. Jak ja pół roku temu kupowałem auto nie było możliwości wyboru  z taką nawigacją. Były tylko te o których pisałem w poprzednim poście.
Także z przymusu mam standardowe radio i w nim wszystko działa jak należy.
 Prawdopodobnie masz zamontowane urządzenie nieprzeznaczone na nasz rynek. Może ma to związek z tym, że nie był ten sprzęt wcześniej dostępny i Hyundai coś przekombinował. Ale to tylko moje przypuszczenia.
Musisz męczyć serwis, myślę że zmiana oprogramowania by temu zaradziła skoro istnieją egzemplarze w których to działa.

Mumin73

  • Gość
[ix35 EL] Ciśnienie w oponach
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Czerwiec 2013, 21:12:17 »
Mam tą samą nawigację i u mnie też nie obsługuje wybierania głosowego w j.polskim.
Pewnie wynika to z tego, że z początku nawigacja w ogóle nie miała polskiego języka - dopiero aktualizacja oprogramowania z sierpnia 2012 wprowadziła polskie menu i polskie komunikaty nawigacyjne.


Na dziś wybieranie głosowe obsługuje oryginalne radio, a nie oryginalna nawigacja.
Może kolejna aktualizacja to zmieni.

linkinlp

  • Gość
[ix35 EL] Ciśnienie w oponach
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Czerwiec 2013, 18:57:24 »
Azool, Mumin73 dzieki za zainteresowanie tematem. Nie pozostaje nic innego jak czekac na aktualizacje.