Autor Wątek: [ix35 EL] Rura przednia a czujniki parkowania  (Przeczytany 5861 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bodiniusz

  • Gość
[ix35 EL] Rura przednia a czujniki parkowania
« dnia: 16 Czerwiec 2013, 13:41:23 »
Witam,

Czy ktoś z Was posiada przednią rurę i działające czujniki parkowania przednie? W tym asystenta samoparkującego?

Męczę dilera, żeby mi dorzucił rurkę, a on mówie, że trzeba by odpiąć przednie czujniki i wyłączyć park asystenta. Ściemnia, czy to prawda? :)

Pozdrawiam

Andretravel

  • Gość
[ix35 EL] Rura przednia a czujniki parkowania
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Czerwiec 2013, 19:13:32 »
Nie mam czujników, ale zapytam u siebie w ASO  co odpowiedzą.

Azool

  • Gość
[ix35 EL] Rura przednia a czujniki parkowania
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Czerwiec 2013, 23:22:42 »
Może coś w tym być, bo te czujniki nawet reagują jak się zbliżam do krawężnika. Pewnie zależy w jakiej odległości od sensorów by było to orurowanie. Orurowania nie mam.

Andretravel

  • Gość
[ix35 EL] Rura przednia a czujniki parkowania
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Czerwiec 2013, 12:02:45 »
w moim ASO powiedzieli,że nie ma problemów z czujnikami. Wszystko zależy od rodzaju orurowania. Jedynie trzeba uważać aby podczas montażu nie zasłonić czujników.

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
[ix35 EL] Rura przednia a czujniki parkowania
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Czerwiec 2013, 12:10:27 »
Położenie czujników można regulować w niewielkim zakresie. Można je lekko skierować na dół lub do góry i może uda się ominąć rurę.

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] Rura przednia a czujniki parkowania
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Czerwiec 2013, 20:07:11 »
Panowie, czujniki parkowania działają na zasadzie emisji fali i pomiaru czasu jej powrotu, w przypadku rury, będzie mierzony czas powrotu fali od tej rury. panowie w ASO mówiący, że rura nie przeszkadza szukają frajera, któremu opchną czujniki i rurę jednocześnie.

Asystent parkowania odczytuje bardzo dokładne dane z czujników parkowania i w przypadku montażu rury by nie działał, uznałby rurę za przeszkodę.

Czysta fizyka, może kiedyś wymyślą inteligentne centralki parkowania, które będą w stanie eliminować pewne obszary (przykładową rurę) i wówczas będzie git, na dzień dzisiejszy nie ma takiej możliwości.

vqsoft

  • Gość
[ix35 EL] Rura przednia a czujniki parkowania
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Czerwiec 2013, 20:43:26 »
wszystko zależy jaki zakres ma sensor i jakiego kształtu emituje fale  żaden raczej nie ma zakresu 180st.  Dodatkowo umiejscowienie sensorów tez ma znaczenie.

bodiniusz

  • Gość
[ix35 EL] Rura przednia a czujniki parkowania
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Czerwiec 2013, 22:10:22 »
No, jak działają czujniki to wiemy wszyscy zapewne. Chodziło bardziej o to, czy ich połoźenie vs. kąty vs. położenie rurki powodują problem, czy nie. Na wszelki wypadek odpuściłem rurkę :) (trochę z bólem).

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] Rura przednia a czujniki parkowania
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Czerwiec 2013, 08:50:34 »
rurka fajna sprawa, wiem bo mam ... czujniki, aby działały poprawnie, musza być rozmieszczone równomiernie, bo dopiero odczyt powrotu fali z dwóch czujników jest w stanie nie tylko wskazać odległość od przeszkody ale i położenie przeszkody (z prawej, z lewej czy na środku).

Gdyby czujniki nie miały zakresu 180 stopni (wiem teoretycznie, w praktyce jest to około 150-160) to cały czujnik parkowania psu do budy by się nadał, gdyż miałby martwe strefy.