Forum > Lantra / Elantra
[Elantra XD] Gdzie znajduje się osuszacz klimatyzacji ?
badzio1977:
Witam,
Gdzie się znajduje osuszacz klimy? przed chłodnicą?
Bo w sklepie dostałem coś takiego
http://www.arwit.pl/TDZamow.aspx?a=8FT+351+198-701&b=0105&e=000007073&k=00183,04688,15951&g=00851&p=0100243,0100357&n=0100357&t=1&towkod=&tab=1
Myślałem że to będzie raczej coś takiego
http://allegro.pl/elantra-lantra-96-02r-filtr-czujnik-osuszacz-i2443054154.html.
[ Dodano: 2012-07-01, 17:51 ]
chyba mam z boku skraplacza, mam taką wersję.
Inne pytanie jaka powinna być temp. przy wylotach na szybę gdy samochód jest na 'wolnych obrotach'. Wczoraj przy 30 na zewnątrz temp. falowała od 6 do nawet 10.
Podczas jazdy gdy obroty były w okolicach 2 do 2.5 tys temp. była 4.3 stopnia.
I raczej tendencja była w dół. Klima była nabijana i na maszynie własnie też zauważyli że na wolnych coś nie tak z ciśnieniem. (pytanie było kiedy wymieniany był osuszacz).
ja mam taki skraplacz
http://moto.allegro.pl/skraplacz-limatyzacji-do-hyundai-getz-i2432533929.html
Złośnik:
Tak osuszacz to cylindryczny filtr przy chłodnicy klimatyzacji do którego dochodzą przewody od klimy. Nie widzę możliwości wymiany tego samemu - trzeba opróżnić układ z czynnika a poza tym jest tam niezłe ciśnienie - 12 barów to nie żarty !!!
A wymiana tego jest super - najprawdopodobniej trzeba demontować zderzak :( Też mnie to czeka ale chyba muszę najpierw halogeny zdemontować i zderzak i przyjechać do niech w takim stanie :(((
Ciekawe czy ktoś to już robił w lantrze.
Osuszacz to koszt 50zł nowy - niewiele.
BartBartez:
--- Cytat: "Złośnik" ---najprawdopodobniej trzeba demontować zderzak
--- Koniec cytatu ---
Ja to robiłem przy okazji wymiany chłodnicy klimy. Zderzaka nie musiałem ściągać.
Największym problemem jest odkręcenie i rozdzielenie rurek klimatyzacji. Alu+alu=masakra. nie polecam wymiany tego ustrojstwa. Ale może źle się do tego zabierałem. Może kolega esox będzie coś więcej wiedział.
Złośnik:
Ja wiem że bez zdejmowania zderzaka jest przerąbane. Jest zaraz za grilem na dole po prawej stronie i nie ma jak tego odkręcić. Wogóle zalecają wymianę tego co 2 lata. Ale co 2 lata zdejmować zderzak ? To już lepiej chyba jeździć bez.
badzio1977:
--- Cytat: "Złośnik" ---Tak osuszacz to cylindryczny filtr przy chłodnicy klimatyzacji do którego dochodzą przewody od klimy.
Osuszacz to koszt 50zł nowy - niewiele.
--- Koniec cytatu ---
ja mam ten filtr połączony na stałe z skraplaczem, dałem za sam wkład 65 zeta.
U mnie raczej trzeba wyjąć cały zestaw chłodnic.
mój skraplacz patrząc od przodu samochodu - z lewej wejście przewodów a po prawej taka rura połączona na stałe z chłodnicą klim. Prawdopodobnie od dołu można ten filtr rozebrać.
Z strony hmaservice znalazłem właśnie że mój rocznik nie ma osobnego filtra.
Nawigacja
[#] Następna strona