Autor Wątek: [Lantra J2] Łożysko pompy wspomagania - rodzaj i sposób wymi  (Przeczytany 18531 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wtom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 365
[Lantra J2] Łożysko pompy wspomagania - rodzaj i sposób wymiany :/
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Wrzesień 2015, 09:49:32 »
może na początek zrzuć pasek i zobacz czy to z pompy dochodził dźwięk

pterodaktyl

  • Gość
[Lantra J2] Łożysko pompy wspomagania - rodzaj i sposób wymiany :/
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Wrzesień 2015, 15:16:50 »
Witam
Z tego co pamiętam, to koło pasowe również wymieniałeś. Pozostaje zdjąć pasek i go obejrzeć. Niestety teraz nawet dobre firmy odwalają "kaszanę". U mnie takie szuranie na starym pasku pojawiło się gdy z niego zaczęły "wyłazić" nitki. Co ciekawe, po polaniu płynem do spryskiwaczy cichło wszystko :) :) na jakiś czas.
Pozdawiam

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Łożysko pompy wspomagania - rodzaj i sposób wymiany :/
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Wrzesień 2015, 16:21:32 »
Spróbuję. Kosz paska niewielki a mniej pracy przy jego wymianie niż łożyska. Dzwiek pojawia sie po rozgrzaniu silnika dopiero. Na zimnym jest cichutko.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Łożysko pompy wspomagania - rodzaj i sposób wymiany :/
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Wrzesień 2015, 00:01:15 »
Hmmm.
Wymieniłem łożysko pompy na nowe z luzem C3 SKF 6203 2RS 17x40x12.
Dodatkowo komplet oryginalnych uszczelnień wraz z nowym simmeringiem wałka 57150-34A00.
Wszystko nasmarowane i złożone.

Pojawił się problem, o ile pompa chodzi cicho to po zwiększeniu obrotów silnika rzęzi. Nie jest to dźwięk wyjącego łożyska ale jakby pustej pompy - tylko, że płyn wlany, na początku zaciągło go sporo, dolałem na full, kierownicą kręcone wiele razy a tu dalej rzęzi.
Ma ktoś jakiś pomysł ?

Offline wtom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 365
[Lantra J2] Łożysko pompy wspomagania - rodzaj i sposób wymiany :/
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Wrzesień 2015, 12:14:10 »
jak rzęzi to jest powietrze, daj jej trochę czasu.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Łożysko pompy wspomagania - rodzaj i sposób wymiany :/
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Wrzesień 2015, 20:20:08 »
Dzisiaj w drodze do pracy i na postoju już nie słyszałem pompy więc chyba już po problemie. Już się wkurzałem bo nie pierwszy raz rozbieram taką pompę więc mowy o pomyłce nie może być a druga sprawa skoro już wymieniałem komplet uszczelnień a więc i simmering co wymaga wyprasowanie łożyska to żal wkładać to samo z powrotem. Czyli kompletna regeneracja pompy której budowę znam a tu mimo wielu prób odpowietrzania jak i wstępnego napełnienia pompy płynem niewiele dały a szkoda pompę ciągnąć na wysokich obrotach na sucho, bo nawet nowa nie popracuje długo. Na szczęście to tylko powietrze a dźwięk taki wydawały łopatki bezwładnościowe pompy poruszające się na pół sucho.

misiasiu

  • Gość
[Lantra J2] Łożysko pompy wspomagania - rodzaj i sposób wymiany :/
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Kwiecień 2016, 03:16:54 »
Pozwolę wtrącić swoje 3 grosze- potwierdzam, że zdychająca pompa wspomagania rzęzi niemiłosiernie. Klepanie, stukanie, piski paska, itp.
Miałem kłopot z zaworem i blokowało się koło pasowe przy pełnym skręcie kół, etc aby ostatecznie wypluć olej przez simmering przy największym ciśnieniu w układzie.
Szybka wymiana pompy na sprawną używkę i pod maską cisza jak makiem zasiał!

W planach jest regeneracja starej pompy wg przepisu z tego tematu.