Autor Wątek: [Atos] Sterowanie centralnym zamkiem z pilota  (Przeczytany 3888 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nash_WDZ

  • Gość
Sterowanie centralnym zamkiem z pilota
« dnia: 23 Listopad 2008, 20:54:52 »
Mam pytanie odnośnie sterowania centralnym zamkiem z pilota? zakładał to ktoś może samemu? ojciec chce założyć coś takiego w swoim Atosie i zastanawiam się czy jest to na tyle trudne że nie da rady tego zrobić samemu :roll: korci mnie żeby spróbować zrobić to samemu, jeśli nie jest to trudne to może ktoś może polecić jakiś dobry sterownik? ja na allegro znalazłem coś takiego :arrow: http://moto.allegro.pl/item481752292_sterowanie_pilotami_c_zamka_mazda_323_hyundai.html ale nie wiem nawet za bardzo na co zwrócić uwagę przy kupnie takiego sprzętu <co?>
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:36:46 przez Brt »

wlad

  • Gość
Sterowanie centralnym zamkiem z pilota
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Listopad 2008, 22:04:50 »
zakladalem w atosie-sprawa prosta.jedynym powaznym utrudnieniem jest zdejmowanie tapicerki drzwi-mozna latwo cos skaleczyc.poza tym trzeba umiejetnie rozplanowac przewody-u mnie od tylnych drzwi byly "na styk".zajelo mi to jedno popoludnie.

Nash_WDZ

  • Gość
Sterowanie centralnym zamkiem z pilota
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Listopad 2008, 18:02:47 »
a jakiś konkretny sterownik do tego użyłeś? czy to co jest na allegro to mniej więcej to samo jest? korci mnie żeby to zrobić samemu ale nie chciałbym czegoś tam uszkodzić :roll:

wlad

  • Gość
Sterowanie centralnym zamkiem z pilota
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Listopad 2008, 09:50:47 »
dasz rade bez problemu.ja uzylem jakiegos pierwszego z brzegu sterownika i na razie [ponad pol roku] sprawuje sie OK.
ja pierwsze co zrobilem to sprawdzilem "na sucho" dzialanie,aby niepotrzebnie nie zaczynac pracy.nastepnie sciagnalem tapicerke-uwazaj na czarna substancje na dole drzwi,bo na pewno sie pobrudzisz. :mrgreen: problem jest z odsunieciem obramowki klamki-ja w jednej urwalem jeden zatrzask,na szczescie klamka przyciska obramowke do drzwi.problemow elektrycznych nie powinienes miec-u mnie byly wielopinowe zlaczki,ktorych nie da sie pomylic.warto dokupic do przejsc miedzy drzwiami a karoseria specjalne harmonijki na przewody.centralke umiescilem pod spodem schowka .
to czego obawialem sie najbardziej-czyli mocowanie silownikow okazalo sie dziecinna igraszka,bo we wnetrzu drzwi jest wiele technologicznych otworow do ktorych mozna zamontowac uchwyty.w tylnych drzwiach[o ile mnie pamiec nie myli] zamontowalem je poziomo.przy montowaniu tapicerki z powrotem mialem problem z trojkatami w rogach przednich szyb mocujacymi sterowniki lusterek-nie chcialy zatrzasnac sie i przy otwieraniu drzwi fajnie odchodzily :evil: .jednak prosby i perswazje zrobily swoje.
i tyle-tak jak pisalem,zajelo mi to cale popoludnie z czego 80% czasu praca ze sciaganiem/zakladaniem tapicerki.

valdii

  • Gość
Sterowanie centralnym zamkiem z pilota
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Listopad 2008, 11:19:06 »
A czy przypadkiem koledze nie chodzi o sterownik z pilotami do auta które już ma centralny zamek sterowany kluczykiem? Taki właśnie jest na podanym linku. W fabrycznym centralnym w Atosie nie ma siłownika master w drzwiach kierowcy tylko przełącznik który wysyła sygnał do siłowników w pozostałych drzwiach. Sprawa jest banalnie prosta , montujemy tylko jeden siłownik w drzwiach kierowcy ,przeciągamy kabelki do kabiny, podłączamy do centralki sterownika , centralkę do zasilania i gra.Trochę więcej zabawy jest jak chcemy żeby dodatkowo migały nam kierunki przy otwieraniu.

Nash_WDZ

  • Gość
Sterowanie centralnym zamkiem z pilota
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Listopad 2008, 20:38:34 »
dokladnie centralny zamek juz jest brakuje tylko sterownika zeby mozna bylo drzwi otwierac z pilota :-) ale wiem juz co i jak wiec mysle ze dam rade to zrobic :-) pozdrawiam i dzieki za odzew

romek

  • Gość
Sterowanie centralnym zamkiem z pilota
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Sierpień 2009, 01:11:01 »
By nie zakładać kolejnego tematu spytam tu i odkopię temat.
Mam już dość sprawdzania zamknięcia drzwi przez pasażerów i upominania. Czas najwyższy założyć siłowniki do centralnego zamka otwieranego/zamykanego z pilota. Dodam, że nie mam w ogóle jednostki centralnej i siłowników więc zaczynam od zera...

Pytanie:
Jaki sterownik i jakie siłowniki są potrzebne?
Ile przewodów potrzeba do wszystkich 4 drzwi?

Z odkręcaniem boczków nie ma najmniejszego problemu, robiłem to już z 4-5 razy bo miałem problemy z przełącznikiem szyb, zalewanym notorycznie przez ojca silikonem (składowa nabłyszczaczy do plastików).

Jeśli macie jakieś porady, gdzie i w jaki sposób zamontować siłowniki z przody i tyłu, będę bardzo wdzięczny.

wlad

  • Gość
Sterowanie centralnym zamkiem z pilota
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Sierpień 2009, 08:57:39 »
Cytat: "romek"
Pytanie:
Jaki sterownik i jakie siłowniki są potrzebne?
Ile przewodów potrzeba do wszystkich 4 drzwi?

ja kupiłem pierwszy z brzegu na allegro-w komplecie jest WSZYSTKO czego potrzeba do zamontowania c.z.
co do mocowania siłowników-nie ma problemu,jest masę otworów technologicznych w których można umieścić siłownik.pamietam,że z przodu dałem je pionowo a z tylu poziomo.

Reeloop

  • Gość
Sterowanie centralnym zamkiem z pilota
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Grudzień 2009, 14:05:46 »
Cytat: "valdii"
A czy przypadkiem koledze nie chodzi o sterownik z pilotami do auta które już ma centralny zamek sterowany kluczykiem? Taki właśnie jest na podanym linku. W fabrycznym centralnym w Atosie nie ma siłownika master w drzwiach kierowcy tylko przełącznik który wysyła sygnał do siłowników w pozostałych drzwiach. Sprawa jest banalnie prosta , montujemy tylko jeden siłownik w drzwiach kierowcy ,przeciągamy kabelki do kabiny, podłączamy do centralki sterownika , centralkę do zasilania i gra.Trochę więcej zabawy jest jak chcemy żeby dodatkowo migały nam kierunki przy otwieraniu.


Witam. Możesz nieco rozwinąć instrukcję i zaproponować coś z allegro? :)
Również posiadam centralny bez pilota i interesowałoby mnie przerobienie tego systemu przez dodanie pilota.
 <pomocy>

Pomorzanka

  • Gość
Sterowanie centralnym zamkiem z pilota
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Grudzień 2009, 13:16:44 »
Cytat: "wlad"
zakladalem w atosie-sprawa prosta.(...) zajelo mi to jedno popoludnie.

oby tak było:D od siebie jednak dodam, ze w i10 założenie centralnego zamka było, hmmm, problematyczne;P A robili mi to Panowie z serwisu hyundaia, żeby nie było, że ktoś, kto się na tym nie zna. Bardzo chętnie podjęli się zadania, miałam zostawić samochód na 1 dzień, nazajutrz miało być już po robocie. Kiedy po niego pojechałam, okazało się, że wszystkie drzwi rozbebeszone, potrzeba im jeszcze jednego dnia. Kolejnego dnia - powtórka z rozrywki:D Po 3,5 dnia, kiedy odbierałam hultaja, panowie stwierdzili, że w i10 to był pierwszy i ostatni raz, i że NIGDY więcej!:D Także gdyby komuś w stargadzkim serwisie odmówiono założenia centralnego, to z góry przepraszam:D