Autor Wątek: [Atos Prime] Problemy z drzwiami  (Przeczytany 1684 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

LeO

  • Gość
Problemy z drzwiami
« dnia: 25 Listopad 2008, 13:04:27 »
Witam serdecznie, choć często śledzę Forum klubowe do zarejestrowania i napisania tego postu zmobilizowały mnie problemy z moim Hyundaiem Atosem Prime 2000.

Problem rozpoczął się w momencie gdy nie mogłem otworzyć tylnych drzwi (tylko lewych) okazało się, że coś się zablokowało i klamka nie reaguje. Aktywowanie i dezaktywowanie centralnego zamka nic nie dało - drzwi nie można otworzyć również od wnętrza - klamka nie reaguje, a "przesówak" przy szybie jest zablokowany w pozycji zamknięte. Tak jeździłem kilkanaście dni, aż któregoś razu okazało się, że drzwi zareagowały i centralny zamek podniósł "przesówak" i mogłem je otworzyć. Teraz problem z zablokowaniem się powtórzył - podejrzewam że jazda po dziurach (nasze drogi) wpływa na mechanizm - być może coś się poluzowało. Dodatkowo zatrzasnęła mi się klapa od bagażnika i ani cięgłem przy kierowcy ani kluczem nie można tego otworzyć. W związku z tym mam pytania:

1. Czy ktoś z Was zna dobry i sprawdzony warsztat zajmujący się samochodami marki HYUNDAI w Jeleniej Górze lub okolicach?

2. Czy ktoś w Atosie demontował wewnętrzne wykończenie klapy bagażnika? Może doradziłby mi jak to zrobić i czy tamtędy dostanę się do elementów zamka. Dotarłem zaledwie do dziwnych "spinek" na które jest ona przypięta do blachy i korków gumowych, którymi można dostać się do dolnych "spinek".

3. No i ostatnie pytanie - czy ktoś ma pomysł co mogło nawalić w tylnych drzwiach.

Do tej pory nie "kręciłem" przy samochodzie i zastanawiam się czy zabrać się za to samemu, czy raczej skorzystać z warsztatu - chętnie przeczytam porady bardziej doświadczonych użytkowników Atosa.

Pozdrawiam :)
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:36:23 przez Brt »

colek

  • Gość
Problemy z drzwiami
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Listopad 2008, 20:47:32 »
ja powiem tyle! mialem to samo z drzwiami tylko z prawej strony, zacial sie zamek i trzymal raz puscil pozniej znow trzymal. zdjalem obicie (polamalem przy tym sporo plastikow) wymontowalem silownik od centralnego zamka bo to on sie zacial, nie mam pojecia dlaczego. teraz juz rok czasu jezdze bez obicia dzrwi dzialaja ale bez centralnego. musze to kiedys zrobic ale jakos brakowalo czasu i sememu ciezko o czesci. samego silownika tez nie moge dostac. trzeba do serwisu hyundaia jechac i zamowic. czyli widac ze cos nie tak z tymi zamkami.

....wydaje mi sie ze stalo mi sie to przez prezyciete pasy z tylu ktore weszly w zamek, ale pewnosci nie mam. bo mam jeszcze krzywe to zabezpieczenie w drzwiach ktore sluzy do blokowania zeby od srodka nie otoworzyc

Witek: Posty edytujemy

LeO

  • Gość
Problemy z drzwiami
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Listopad 2008, 09:39:32 »
wielkie dzięki za odpowiedź... widzę jednak, że bez serwisu się nie obędzie.

Pozdrawiam

LeO

  • Gość
Problemy z drzwiami
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Listopad 2008, 14:00:25 »
Mam jeszcze jedno pytanie w ramach tego wątku, czy ktoś z Was demontował tapicerkę na klapie bagażnika - poprosiłbym o radę jak to zrobił :shock:

Pozdrawiam

valdii

  • Gość
Problemy z drzwiami
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Listopad 2008, 21:06:48 »
Bardzo prosto , tapicerka na klapie jest tak samo mocowana jak na drzwiach czyli na wciskanych plastikowych bolcach. Trzeba po prostu ostrożnie miejsce po miejscu ją podważać jakimś wąskim narzędziem typu nóż , śrubokręt.