Autor Wątek: [Santa Fe SM] Jak zdemontować wymienić klamkę bagażnika?  (Przeczytany 3878 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
Jak w temacie - czy ktoś przerabiał ten temat?
Parę dni temu wieczorem otwierając bagażnik klamka prawie została mi w ręce  :-(
można otwierać bo mechanizm normalnie działa ale trzeba sobie pomóc drugą ręką i podnieść klapę.
Oglądałem to w ciągu dnia i wygląda na to że pękło mocowanie klamki,
muszę to naprawić jak tylko zrobi się ciepło i będę się zastanawiał nad sklejeniem tego ale chciałbym dowiedzieć się wcześniej z czym do tego mam podejść - jak dostać się do środka klapy wiem - przerabiałem ten temat jak sprawdzałem dlaczego nie działa mi podświetlenie bagażnika po otwarciu klapy.

edit: tytuł. Jeden znak zapytania w zupełności wystarcza (; tekla

Hulltay

  • Gość
[Santa Fe SM] Jak zdemontować wymienić klamkę bagażnika?
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Luty 2013, 21:50:40 »
Siemasz Arni, mam nadzieję że pomogę, jakiś czas temu spotkało mnie to samo. A więc: demontujemy plastikową osłonę wewnątrz bagażnika - ta na klapie, mamy już w tym momencie dostęp do śrub montażowych klamki (dwie 10) jak już ją odkręcisz to można spokojnie naprawić, po warunkiem że ułamał się od podstawy klamki taki walec ze śrubą i dodatkami po bokach w kształcie litery T (jak zdemontujesz to będziesz wiedział o co chodzi bo może dziwnie to napisałem:) ja w podstawie klamki nawierciłem otworki i wprowadziłem takie wzmocnienia w kształcie litery U to wszystko zalałem żywicą epoksydową, a jak już delikatnie podeschła to wszystko obwiązałem bandażem takim "siatkowym" i nałożyłem kolejną warstwę żywicy, trzyma się już rok, godzinka pracy, doba schnięcia ale stówka w kieszeni (bo tyle sobie cenią te klamki) w razie pytań pisz, bo sam nie wiem czy jasno to opisałem:)

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[Santa Fe SM] Jak zdemontować wymienić klamkę bagażnika?
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Luty 2013, 18:08:04 »
Po cichu liczyłem na Ciebie Hulltay - masz doświadczenie w beznadziejnych sprawach no i nie przeliczyłem się  :mrgreen:  :mrgreen:  wielkie piwo dla tego pana - oczywiście bezalkoholowe  :-P

Wielkie dzięki - jak tylko zrobi się znośnie to zabieram się za to  :-)


P.s. Do szanownej moderatorki - u mnie w pracy dopiero 3 "?" jest "karany"  :mrgreen:  taki nawyk do podkreślenia powagi zapytania  :mrgreen:
Pozdrawiam

Hulltay

  • Gość
[Santa Fe SM] Jak zdemontować wymienić klamkę bagażnika?
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Luty 2013, 19:52:27 »
Ciesze się, że mogłem pomóc:) A swoją drogą to lubię takie wyzwania, jest potem satysfakcja :-D Powodzenia w naprawie;
PS: a swoją też naprawiałem w zimie :mrgreen: