Autor Wątek: [ix20] Osłona silnika  (Przeczytany 24817 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Julia Kolchuga

  • Gość
Re: [ix20] Osłona silnika
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Październik 2014, 14:36:31 »
Cytat: "darekk"
Czy ktoś orientuje się czy do ix20 można założyć osłone na silnik ?
Nie wiem dlaczego nie zakładaja takiej fabrycznie a mój trzymiesięczny silnik uwalony jakby miał trzy lata.


Można poszukać osłony tutaj http://www.kolchuga.pl/protection/issuance?key=VEQzhAFXLc6nGzt5 zamiennik, metalowy 410 zł bruto.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[ix20] Osłona silnika
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Październik 2014, 22:50:26 »
Coś nie widzę do ix20. Jak to ma być reklama to niech choć link do czegoś odsyła, a nie 404.

Julia Kolchuga

  • Gość
[ix20] Osłona silnika
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Październik 2014, 09:04:34 »
http://www.kolchuga.pl/sites/default/files/Hyundai_I20_2008_pl_0.pdf
Nie wiem, dlaczego nie dziala link, może ten przyda się.
ale to instrukcja i20.

irkor

  • Gość
[ix20] Osłona silnika
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Grudzień 2014, 13:14:38 »
Mili Państwo, zakładacie osłony do swoich ix20 ?
Jeśli tak, to jest jakiś producent niedrogich osłon plastikowych ?
Czy rzeczywiście silnik jest pochlapany, jak pisał Kolega darekk (którego jak widzą nie ma już na tym forum) ?

Offline rekin323i

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 57
[ix20] Osłona silnika
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Luty 2018, 11:04:40 »
Koledzy odświeżam temat:

Moje auto już dawno po gwarancji, chciałbym Was podpytać czy jesteście zadowoleni z osłony pod silnikiem jak się sprawuje metalowa wiadomo, a czy plastikowa całościowa ma sens.

Gdzie za rozsądne $$$ można kupić i jakiej firmy bo patrząc tak szybko w necie to ciężko coś dopasować b. mała ilość ofert pomijam Aso bo mogę liczyć na rabat.

Offline zbyniuw48

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 55
[ix20] Osłona silnika
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Luty 2018, 15:20:46 »
Witam wszystkich zainteresowanych osłoną pod silnik. Pisałem o tym 23.11.2013. (na poprzedniej stronie). To jest osłona dedykowana do Vengi. Teraz kosztuje 85 zł. Jeżdżę z nią już ponad 4 lata i jestem bardzo zadowolony. Silnik sie oczywiście kurzy, ale nie jest zachlapany. Polecam.

Offline rekin323i

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 57
[ix20] Osłona silnika
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Luty 2018, 22:35:54 »
zbyniuw48

Dzięki za dobry trop, tak zrobię czekam tylko na pierwsze oznaki Wiosny aby dobrze auto umyć i zakładam osłonę.
ps. Czy jak montowałeś trzeba było coś zamienić z oryginału czy tylko przykręcić patrząc na ofertę Florimex do ix20 oferują osłonę częściową lewą/ prawą, ale tak na szybko twierdze bo nie dzwoniłem że nie mam żadnej w swojej wersji ( ix20 classic plus) może te elementy wchodziły w skład wersji BlueDrive?
TOP akcesoria do ix20 w cenię do 100zł
Dzięki

Offline zbyniuw48

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 55
[ix20] Osłona silnika
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Luty 2018, 15:00:39 »
Kupiłem tylko osłonę pod silnik do Vengi. Nic więcej nie potrzeba. Tak jak pisałem, tak wprost to nie pasuje, ale naprawde nie było filozofii z jej solidnym zamontowaniem.  Była już zdejmowana 4 razy w ASO przy corocznej wymianie oleju ale nic nie mówili żeby to było uciążliwe.

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
[ix20] Osłona silnika
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Luty 2019, 21:47:18 »
Szukając owej osłony, znalazłem tą z florimex https://allegro.pl/oferta/kia-venga-2009-oslona-silnika-hdpe-diesel-7861245733 opisaną jako do diesla. Jak i taką https://allegro.pl/oferta/kia-venga-oslona-pod-silnik-7793507342 niby do benzyny. Myślicie, że jest jakaś różnica diesel vs benzyna czy to tylko radosna twórczość sprzedających?

Offline MERCI_HKP

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
[ix20] Osłona silnika
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Marzec 2019, 19:30:26 »
Cytat: "ELETomek"
Myślicie, że jest jakaś różnica diesel vs benzyna czy to tylko radosna twórczość sprzedających?

Z tego co widać to są to dwie identyczne osłony tylko odwrócone - montowałeś je już u siebie pod samochodem ?

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
[ix20] Osłona silnika
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Marzec 2019, 21:51:14 »
Nie , jeszcze nie. Cały czas nad tym dumam. Byłem na kanale, podglądałem jak to wygląda od spodu i nie mam pojęcia jak ta osłona może pasować. I jak ją przymocować.
Cytat: "zbyniuw48"
tak wprost to nie pasuje


Mi też tak się wydaje, że z przodu to pasować nie będzie.

Tu jest blaszana osłona ale kształt podobny https://www.agauto.sk/pl/detail/oslona-silnika-i-skrzynie-biegow-kia-venga-2011-tloczona-stal-18-mm-15915.html To może jednak coś z tego będzie. Widać, że tego typu przedni uchwyt by się przydał. Śruby mocujące ori osłony są w zagłębieniach. A ten uchwyt przy plastikowej osłonie jest raczej płaski.

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
[ix20] Osłona silnika
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Kwiecień 2019, 19:18:28 »
Kupiłem, założyłem osłonę do kia venga z florimexu. Niby trzyma się solidnie ale do przymocowania  użyłem kołków rozporowych typu molly, Połączonych ze sobą kawałkiem pcv z rury kanalizacyjnej. Otwory w belce mają 14.5mm. Nie mogłem nic dobrać, a nie chciałem wiercić nowych otworów. Nie wiem czy za rok da się to bez problemu odkręcić. Cały czas myślę o zmianie sposobu mocowania. Osłona po małych przeróbkach jest całkiem spoko. Wykonałem nacięcia w uchwycie (foto nr 2 ) i podgiąłem trochę przód osłony. No i jeszcze wyciąłem kawałki (z dużymi
otworami) koło wahaczy ale w sumie nie wiem czy to było konieczne