Autor Wątek: Demontarz boków drzwi  (Przeczytany 4052 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

meler

  • Gość
Demontarz boków drzwi
« dnia: 30 Czerwiec 2008, 23:12:40 »
Witam Was ponownie :D

Mam taki mały problem. W tylnych drzwiach chyba padł mi siłownik od centralnego bo drzwi sie nie otwierają 7/10 razy ;], a zatem chciałem się tam dostać i zobaczyć co się stało.

Wszystkie śrubki (aż 3) odkręciłem, bolce tez ładnie wyszły, gałeczka od odkręcania okna również bez problemów "odpadła", no i pojawił się mały szkopuł, jak wyjąć klamkę ;|. Próbowałem trochę na siłę, ale bałem się, że się połamie bo zbytnio solidnie to to nie wygląda.

A zatem czy ciągnąc ją na "chama" czy jest jakiś delikatny i prosty sposób jej demontażu?

Oto i zdjęcie klameczki (tu akurat z przednich drzwi):D

 

Pozdrawiam

Vex

  • Gość
Demontarz boków drzwi
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Czerwiec 2008, 23:57:26 »
W przednich jest tak ze musis odpiac taki drucik, ktory jest ciagnem klamki podpiety do czesci plastikowej. Wymaga to troche zdolnosci manualnych :)

IgoReCzeK

  • Gość
Demontarz boków drzwi
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Lipiec 2008, 00:55:08 »
Witam. Wygląda to tak. Klamka jest mocowana na jednej śrubie i posiada 2 plasykowe haki przytrzymujące korpus rączki w taki sposób, by stanowiły przeciwwagę do kierunku odciąganej dźwigni do otwierania drzwi. Skracając ten opis, po odkręceniu śruby pociągasz delikatnie cały korpus klamki do przodu (w kierunku słupka) a następnie do siebie. Klamka jest wyjęta ale wisi na cięgnie od zamka. Cięgno jest wykonane z drutu zagiętego ku górze na końcu i obsadzone w "magiczną" plasykową kształtkę (lepiej jej nie uszkodzić, bo będzie pozamiatane). Aby zdemontować cięgno z kształtki trzeba delikatnie nasisnąć na ten element w formie zatrzasku znajdującego się na poziomej części metalowego cięgna do zamka. Metalowe cięgno niestety jest niesforne i odciąga się do tyłu przez działanie sprężyny powrotnej, trzeba je podciągnąć do przodu jak się tylko da i zablokować (za pierwszym razem mile widziana jest druga osoba z kleszczami uniwersalnymi, która przytrzyma cięgno) zanim przystąpi się do odpięcia zatrzasku. Jak Ci się to już uda, to klameczkę delikatnie dajesz do góry i zagięty element metalowego cięgna uwalnia się z gniazda dźwigni klamki. Życzę powodzenia i pozdrawiam Igor.

meler

  • Gość
Demontarz boków drzwi
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Lipiec 2008, 23:03:01 »
Dzięki za pomoc :)

Wcale tak cięzko nie było, ale całe ramię siłownika zardzewiałe... Będzie trza cos wymienić za czas jakis...


Pozdrawiam :)

kml

  • Gość
Demontarz boków drzwi
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Lipiec 2008, 08:35:22 »
meler, na poprzednim forum motonews.pl opisałem całą procedure :)

Rajmund

  • Gość
Demontarz boków drzwi
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Lipiec 2008, 15:32:25 »
Cytat: "kml"
meler, na poprzednim forum motonews.pl opisałem całą procedure :)


a mógłbyś podać dokładny link do tego opisu ?

wyszukiwanie czasem na forach kiepsko działa

dzieki

kml

  • Gość
Demontarz boków drzwi
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Lipiec 2008, 15:35:10 »
Cytat: "Rajmund"
a mógłbyś podać dokładny link do tego opisu ?
dzięki


Wejdz na stare forum motonews.pl do opcji szukaj i wpisz "demontaz boczków" i powinno wyjść :)

Rajmund

  • Gość
Demontarz boków drzwi
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Lipiec 2008, 15:40:21 »
dzięki, muszę trochę pomaisterkować bo moje drzwi od pasażera z przodu wogóle sie nie otwierają.

kml

  • Gość
Demontarz boków drzwi
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Lipiec 2008, 15:46:37 »
Rajmund, od środka ani od zewnątrz kluczem?

81wilku

  • Gość
Demontarz boków drzwi
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Sierpień 2008, 16:05:47 »
a jak gałke do otwierania szyby zdjąc w przednich drzwiach?

kml

  • Gość
Demontarz boków drzwi
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Sierpień 2008, 16:15:25 »
81wilku, BYŁO! Użyj opcji szukaj bądź uderz na stare forum motonews. Sam o tym pisałem!

http://www.motonews.pl/forum/?op=fvt&t=212982&c=89&hq=&f=7&m=flat

Rajmund

  • Gość
Demontarz boków drzwi
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Sierpień 2008, 18:47:25 »
ani od środka ani od zewnątrz
ale się udało:)))))))))))))))))))))))))))
zamek naprawiony musze jeszcze wymienic siłownik i będą wszystkie drzwi się otwierały z centralnego:))

kml

  • Gość
Demontarz boków drzwi
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Sierpień 2008, 07:06:24 »
Rajmund, a co było źle?

Rajmund

  • Gość
Demontarz boków drzwi
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Sierpień 2008, 08:55:39 »
ciężko to wytłumaczyć porostu zamek źle funkcjonował, są tam takie jakby dwie zawleczki
(za które się ciągnie jedna od zamykania druga od klamki)
no i jedna nie wracała na swoje miejsce , trza było ją mocno odgiąć i teraz jest wsio ok.
(przy czym nie chodzi mi o te długie pręciki które dochodzą do zamka pasażera , bądź klamki tylko o te przy samym zamku)
Ale żeby to zrobić trzeba cały zamek wymontować.

Najpierw została zdjęta guma z wewnętrznej strony pasażera przy szybie(tak delikatnie na silę) później schowana szyba. później rozkręcone klamki, później dużo prób z otwarciem, dużo psikania "sprayem" i jakoś puściło. No a dalej to już wykręcenie śrubek ze strony pasażera i wyjęcie zamka. :D

kml

  • Gość
Demontarz boków drzwi
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Sierpień 2008, 16:25:25 »
Rajmund, znaczy cięgło się "zatarło" :)