Autor Wątek: [Lantra J2] Komputer ECU wymiana  (Przeczytany 2810 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fallout

  • Gość
[Lantra J2] Komputer ECU wymiana
« dnia: 12 Lipiec 2015, 23:11:52 »
Hej wszystkim, w mojej lantrze 1.6 padło ecu, 100% pewnie że to to. Jakie mam możliwości uporania sobie z tym problemem? Z tego co wyczytałem koniecznie trzeba kupić takie cudo z modułem imo i kluczykiem. Jakieś tam zestawy można w internecie napotkać, czy trzeba mieć coś na uwadze przy szukaniu ecu? Jakieś zgodności z vinem czy coś podobnego? Moje ecu to siemens, zalany jakimś badziewiem, którego za chiny nie da się wydłubać, więc chyba nie ma możliwości naprawy.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Re: [Lantra J2] Komputer ECU wymiana
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Lipiec 2015, 17:51:20 »
Cytat: "fallout"
Jakieś zgodności z vinem czy coś podobnego?


http://epc.japancars.ru/hyundai/

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Komputer ECU wymiana
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Lipiec 2015, 17:57:20 »
Ile razy nie patrzyłem pod deskę, zawsze widziałem u siebie IMMO jako osobny moduł. Jest z tyłu za radiem patrząc w lewo i jest opisany.



Ja bym spróbował (biorąc z możliwością zwrotu ECU) spróbować z samym ECU. Skoro jest moduł a on po kluczyku odbiera sygnał, porównuje z zapisanym wzorem i daje sygnał do ECU o zgodności i możliwości uruchomienia silnika.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Komputer ECU wymiana
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Lipiec 2015, 19:38:28 »
No tak. Ale nikt nie napisał czy sprawdzał, czy sama wymiana immo z obecnym ECU lub ECU do obecnego IMMO zakończyła się powodzeniem/niepowodzeniem, tym samym nie wiadomo praktycznie czy konkretne ECU jest powiązane z konkretnym IMMO. Ktoś wymieniał całość i tyle wiadomo.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Komputer ECU wymiana
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Lipiec 2015, 20:48:20 »
Yyyyyyyy..... a niby co ?

Offline greenpearl

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
[Lantra J2] Komputer ECU wymiana
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Lipiec 2015, 20:52:33 »
ECU jest powiązane z wiązką elektryczną... i tu na moim przykładzie mogę powiedzieć że występują drobne różnice w rozmieszczeniu poszczególnych przewodów na pinach.

Jak potrzeba to mam ECU do J2 (zarowno pod IMMO jak i bez)

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Komputer ECU wymiana
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Lipiec 2015, 20:56:35 »
Oczywiście że ECU jest powiązane wiązką z immo. Musi. Musi do niego docierać informacja o tym, czy właściwy kluczyk z kodem został użyty. Ale czy w ECU jest zabezpieczenie tego typu, że jest powiązane z Immo na takiej zasadzie, że musi do niego (ECU) dotrzeć informacja z właściwego przypisanego mu w pamięci immo ?

Offline greenpearl

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
[Lantra J2] Komputer ECU wymiana
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Lipiec 2015, 21:05:38 »
nie o ta wiązkę mi chodziło, ale o główną wiązkę silnika nie pamiętam wszystkich różnic ale na pewno cewki były odwrotnie (dla przykładu pierwsza na 18 pinie a druga na pinie 19 zamiast pierwsza na 19, a druga na 18) co wiąże się z dodatkowymi komplikacjom. A IMMO na własny procesor który tylko informuje ECU o pozwoleniu na uruchomienie silnika bądź nie. Z IMMO do ECU przychodzą 4 kabelki z ta informacją.  Z tego co jeszcze wiem to nowy kluczyk (stacyjkę) da się zaprogramować do istniejącego sprzętu -lecz w tej materii nie doczytałem szczegółów