Autor Wątek: Od 9 czerwca mamy nowy taryfikator punktów  (Przeczytany 9732 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Łukasz

  • Gość
Od 9 czerwca mamy nowy taryfikator punktów
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Maj 2012, 18:25:34 »
Cytat: "albert"
Tu też jest sposób. Samochód na parking policyjny, przepisanie samochodu na współwłaściciela i wydanie go pełnoprawnemu właścicielowi. Jeżeli sprawca kolejny raz zostanie zatrzymany w tym samym samochodzie, trzyźwy lub pijany, samochód przechodzi na własność skarbu państwa.


To już byłoby bardziej sensowne.

Cytat: "albert"
Właściciel jest odpowiedzialny za swoją własność i nie powinien jej użyczać osobie, która jechała nim po pijanemu i ma zakaz prowadzenia pojazdów.


Nie ale co innego jeśli pożyczy komuś samochód a ta osoba sobie wypije i zostanie zatrzymana prowadząc to auto. Dlaczego wtedy osoba, która pożyczyła auto miałaby za to odpowiadać skoro w niczym nie zawiniła.

Cytat: "speedmaster"
szczerze, to mam to bardzo głęboko w d... :roll: w takiej sytuacji niech sobie sami między sobą wyjaśniają :roll:


Równie dobrze można byłoby napisać, że jak ktoś zostanie okradziony i wie przez kogo to niech wyjaśniają to między sobą. Nie tędy droga.
Prawo powinno być skonstruowane tak by nie krzywdzić osób, które w niczym nie zawiniły.

Offline speedmaster

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 831
    • http://www.omega.biz.pl
Od 9 czerwca mamy nowy taryfikator punktów
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Maj 2012, 18:43:20 »
Cytat: "Łukasz"


Cytat: "speedmaster"
szczerze, to mam to bardzo głęboko w d... :roll: w takiej sytuacji niech sobie sami między sobą wyjaśniają :roll:


Prawo powinno być skonstruowane tak by nie krzywdzić osób, które w niczym nie zawiniły.


nie znam prawa i regulaminów ubezpieczalni za dobrze ale chyba w sytuacji gdy dojdzie do wypadku/kolizji i sprawcą będzie pijany kierowca to i tak właściciel nie dostanie odszkodowania, a auto zostanie zatrzymane jako dowód w sprawie.  :roll:

w USA za udział w  nielegalnych wyścigach ulicznych konfiskują samochody i nie ma znaczenia czy jedziesz swoim czy nie  :roll: jak pożyczasz auto to też w pewien sposób jesteś odpowiedzialny  :roll:

Leszek_S.

  • Gość
Od 9 czerwca mamy nowy taryfikator punktów
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Maj 2012, 08:29:44 »
Baaaardzo dobrze baaaaardzo dobrze :mrgreen: wreszcie jełopy będą karani i to solidnie jeszcze powinni zwiększyć kary pieniężne :mrgreen: a te powinny się zaczynać od 1000 zł w górę :mrgreen: ale byśmy kuźwa mieli porządek na drogach :mrgreen: a i załatany budżet :mrgreen:

Jakby co... mam 0 punktów :mrgreen: jeżdżę grzecznie i zgodnie z przepisami :mrgreen:

Offline speedmaster

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 831
    • http://www.omega.biz.pl
Od 9 czerwca mamy nowy taryfikator punktów
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Maj 2012, 09:45:48 »
Cytat: "Leszek_S."

Jakby co... mam 0 punktów :mrgreen: jeżdżę grzecznie i zgodnie z przepisami :mrgreen:[/color][/i][/b]


jak każdy  :mrgreen: