Autor Wątek: [Atos Prime] [Atos Prime] Niedziałająca klimatyzacja - brak paska klinowe  (Przeczytany 4259 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

para

  • Gość
Witam,

Szukałem przyczyn niedziałającej klimatyzacji i dopatrzyłem, że nie ma paska klinowego na sprężarce. Koło pasowe już lekko skorodowane, więcej z góry nie widzę. Pytanie, powinien być tam gdzieś napinacz? Nie wiem, jaka jest szansa, że klima może chodzić po założeniu paska, bo skoro nie ma, to ktoś zapewne specjalnie usunął.. ale tak teoretycznie pytam.

z góry dziękuję za odpowiedzi
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:34:53 przez Brt »

Offline niebieskiultras

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 261
[Atos Prime] Niedziałająca klimatyzacja - brak paska klinowego
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Czerwiec 2015, 09:29:14 »
Teoretycznie masz 50/50 bo może sprężarka chodzić albo byc zatarta . Druga sprawa jesli chodzi to czy jest nabity układ

para

  • Gość
[Atos Prime] Niedziałająca klimatyzacja - brak paska klinowego
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Czerwiec 2015, 10:48:01 »
A można organoleptycznie sprawdzić czy sprężarka jest sprawna? Jeśli jest sposób na sprawdzenie to wolałbym sprawdzić zanim kupię pasek, dam do napełnienia i miało by sie okazać, że sprężarka zepsuta.. da się wyczuć, lub czy mechanik jest w stanie to stwierdzić kręcąc np. kołem pasowym? I jeszcze wracam do pytania czy powinien być napinacz przy pasku od sprężarki?


Offline niebieskiultras

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 261
[Atos Prime] Niedziałająca klimatyzacja - brak paska klinowego
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Czerwiec 2015, 21:35:50 »
pasek musi być bo inaczej się nie da ręką można jedynie sprawdzić czy stawia opór
sprężarka pracuje przy obrotach takich jakie ma silnik więc ręką raczej nie uzyskasz siły takiej by sprawdzić czy załącza się sprzęgiełko i itd . pasek to nie jest jakiś duży wydatek

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Atos Prime] Niedziałająca klimatyzacja - brak paska klinowego
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Czerwiec 2015, 21:40:51 »
ok 31 pln

para

  • Gość
[Atos Prime] Niedziałająca klimatyzacja - brak paska klinowego
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Czerwiec 2015, 07:53:39 »
OK, czyli musze oddac do serwisu bo jeśli nie ma napinacza to sobie bez kanału chyba nie poradze a do sprawdzenia trzeba bedzie jeszcze i tak nabic układ.. dzieki serdeczne za odpowiedzi.