Forum > ix35 EL

Rozrząd 1.6

(1/2) > >>

Sowa:
Witam mam pytanie jaki polecacie rozrząd 1.6 benzyna 2012 najechane 270 tys i patrząc palcem prze wlew oleju łańcuch luźny i obija o obudowę czy to już czas.czy wymienia się tylko ślizgi i łańcuch i napinacz czy jeszcze coś.

yoda:
Przyznam że nie mam pojęcia ale zapytałbym w serwisie Hyundai.

prrzemho1981:
Niedawno też pytałem o rozrząd i na podstawie ilości odpowiedzi mi udzielonych a było ich 0 (zero) doszedłem do wniosku że ten element jest niewymienialny a osoby takie jak ja czy kolega same stwarzają sobie jakąś wyimaginowaną rzeczywistość w której są problemy z rozrządem .
W tych silnikach rozrządu się nie wymieniało nie wymienia i nie będzie wymieniało.

yoda:
Ktoś pisał na forum że wymieniał ale słyszał jakiś dziwny dzwięk z tamtej strony.

Franek61:
Już tyle na ten temat napisano..., ale odpowiem , gdyż właśnie wymieniam u siebie tylko w 1,7 crdi. Rozrząd zazwyczaj wymienia się, kiedy daje o sobie znać. Najczęściej "po nocy" kiedy uruchamiasz silnik, przez kilka sekund słychać taki metaliczny dźwięk coś w rodzaju cykania. Jeśli masz przejechane 270 tys. to super, jednak chyba już czas go wymienić. Ja mam 100tys. mniej i wymieniam, gdyż od czasu do czasu rano, gdy odpalam, mam taki dżwięk. Aktualnie właśnie mechanik rozebrał już rozrząd i stwierdził, że łańcuch nie jest jeszcze strasznie rozciągnięty, ale jeden z napinaczy szwankuje i to powoduje, że łańcuch jest luźny w momencie rozruchu, do czasu, aż napinacz "dostanie oleju" i napnie łańcuch. Niby nic strasznego, ale zdecydowałem się na wymianę, bo cóż wówczas, kiedy napinacz nie zdąży napiąć i łańcuch przskoczy na kołach zębatych... Koszt remontu silnika jest mniej więcej 6 razy droższy niż koszt wymiany rozrządu. Nie wiem jak w benzynie, ale myślę, że podobnie oryginalne rozrząd jest ponoć marki INA, taki też mi polecono, jako oryginał.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej