Forum > Matrix / ix20

Ikonka czujników przy nowych felgach

(1/2) > >>

zuczek:
Witam, mam problem ponieważ kupiłem nowe alumki i Kupiłem te https://allegro.pl/oferta/4x-czujnik-cisnienia-powietrza-tpms-433mhz-315mhz-11088284549 czujniki i sprzedawca twierdził że zaprogramował je pod moje auto hyundai ix20 2019 rok i po przejechaniu kilku KM powinny połączyć się z komputerem. Po zamontowaniu czujników, założeniu opon na alumki i napompowaniu kół po odpaleniu ikonka nie świeciła i nic się nie działo ale po przejechaniu około 10km zaczęła migać mi ikonka ciśnienia po czym świecić i tak przy każdym odpaleniu auta kilka razy mignie i świeci cały czas.
Wracając po zmianie kół to stare felgami z zimówkami i czujnikami wiozłem w aucie.
Poradzi ktoś co zrobić aby ikonka znikła ?



Dzius:
Chyba trzeba to jednak ustawić komputerowo w serwisie, tak by system w aucie przyjął nowe czujniki.

...kuba...:
To pytanie raczej do wulkanizatorów zajmujących się TPMS.. Dopytaj sprzedawcy, czy dopisał czujnikom numery ID fabryczne dla Twojego VIN (sklonował fabryczne czujniki na podstawie VIN), czy ustawił tylko częstotliwość a nowe ID czujników ktoś już musi doprogramować Ci w samochodzie.. Przede wszystkim diagnostyka komputerowa i odczyt czego dotyczą błędy w układzie TPMS.

zuczek:
Sprzedawca twierdzi że zaprogramowałem konkretne pod mój model auta i że powinno wykryć samo po przejechaniu kilku KM

zuczek:
Byłem w wulkanizacji i twierdzą że samochód widzi nowe czujniki, kasują błąd, sprawdzają i widzi cały czas, napompowali każde koło po 2,5 po przejechaniu około 25KM zaczyna migać bardzo długo ikonka ciśnienia na desce po czym świeci i tak po każdym odpaleniu auta, bardzo długo miga i miga aż w końcu świeci. Ciśnienie sprawdzone jest cały czas po 2,5

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej