Autor Wątek: Dziwne szarpanie przy ruszaniu?  (Przeczytany 60 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Abuqerqki

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Dziwne szarpanie przy ruszaniu?
« dnia: 07 Maj 2024, 20:45:14 »
Witam wszystkich,

Od marca tego roku posiadam i30, rok 2020, 1.4MPI, 150tyś przebiegu, przesiadłem się z KIA Rio II, więc zostałem w koreańskiej "rodzinie" :)
 
Mam dziwny problem z tym samochodem, a mianowicie przy ruszaniu samochód szarpie, aż trzęsie się karoseria, mniej więcej wygląda to tak jakbym ruszał pierwszy raz L-ką, Prawo Jazdy mam 22 lata i umiem ruszać :), można było by to też porównać do zerwanej poduszki pod silnikiem lub uszkodzonego sprzęgła.

Ale teraz najciekawsze, po kilku ruszeniach, mniej więcej po odcinku 2km problem ustępuje, samochód rusza płynnie, bez szarpnięć, można przejechać kolejne 250km i nic się nie dzieje, aż zgasi się auto i zostawi na kilka godzin i problem powraca.

- Tak jak wspomniałem samochód mam od marca, mamy maj, więc zauważyłem, że temp. otoczenia nie ma znaczenia.
- Problem występuje tylko na 1 biegu przy ruszaniu.
- Np. jak już ruszę i auto się toczy bez gazu, dodając gaz brak jest jakiegokolwiek szarpania/szarpnięcia.
- Pozostałe biegi, skrzynia i silnik chodzą nienagannie.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów podrzuci pomysł gdzie szukać przyczyny szarpania?

Offline farciarzgilmore

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 62
Odp: Dziwne szarpanie przy ruszaniu?
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Maj 2024, 11:25:06 »
Też tak mam i zauważyłem, że dzieje się tak po chłodniejszej i wilgotnej nocy. Pierwsze ruszenie są takie delikatne "szarpaki" a potem wszystko ok. Trzeba więcej gazu dać żeby tego nie było. Wytłumaczyłem sobie, że niektóre samochody tak mają i obstawiam, że to wilgoć? różnica temperatur? może ktoś wie.

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 219
Odp: Dziwne szarpanie przy ruszaniu?
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Maj 2024, 23:39:47 »
w starszych modelach taki objaw to 100% zużyte sprzęgło, pomagała tylko wymiana.