Forum > i30 FD

Radio - brak głosu, czasami się pojawi, zaś z usb muza leci prawidłowo

(1/2) > >>

sisimon:
Witam. Znalazłem kilka takich samych problemów u innych osób ale nikt nie napisał rozwiązania. Mam fabryczne radio i kilka dni temu nagle przestało grać. Muzyka z USB działa idealnie. Wyjąłem na chwilę bezpiecznik i głos się pojawił. Niestety po 2 dniach znowu cisza. Wyjęcie ponowne bezpiecznika nie pomaga. Czasami gra , czasami cały czas cisza. Spotkaliście się już z takim problem ? jeżeli tak , to czy znacie rozwiązanie tego problemu ? może jakieś zimne luty ? może gdzieś nie łączy z anteną lub jest coś z głowicą UKF ? Gdyby to była antena to by chociaż szumiało, a tu jest idealna cisza zaś radio stacje wyszukuje i pokazuje co jest nadawane. Co byście doradzili zanim pójdę w wymianę radia lub zawiozę go do serwisu. Pozdrawiam

Akustyczny:
Cześć, tu masz wątek:
http://hyundaiklub.pl/index.php/topic,15764.msg145661.html#new

Mam to samo, radio do wymiany.

elektron1234:
Witam Wszystkich
Szukaj innego radia,to najtansza i najpewniejsza opcja.
Powodzenia

sisimon:
Uzywki idą po 300 zł. Moze kupić już coś na androidzie ? Montował ktoś takie chińskie radyjko, jak się spisuje ? Po 600 są z android auto, 4 Core, z gotowa ramką i kablami pasującymi do i30. Warto ?

Akustyczny:

--- Cytat: sisimon w 24 Marzec 2024, 20:59:19 ---Uzywki idą po 300 zł. Moze kupić już coś na androidzie ? Montował ktoś takie chińskie radyjko, jak się spisuje ? Po 600 są z android auto, 4 Core, z gotowa ramką i kablami pasującymi do i30. Warto ?

--- Koniec cytatu ---

Właśnie do mnie leci z Chin, to Ci powiem jak zamontuję ;)
Na pewno nie zadziała fabryczny AUX przy zapalniczce z tego co przestudiowałem, bo brak przejściówki (znalazłem gdzie indziej w necie i zamówiłem). USB przy zapalniczce powinno zadziałać, bo jest wyprowadzenie na przejściówce z Ali.

Kupiłem najwyższą wersję, lepszy odbiornik radiowy, lepszy wzmacniacz, DSP, z kartą SIM itd.
Zobaczymy co to za ustrojstwo, bo za granicą piszą, że ramka średnio pasuje, a w tańszych wersjach gubi radio (za słaby odbiornik).
Względem fabrycznej wiele osób ma prześwit na górnej krawędzi. Za to każdy chwali szybkość działania i sterowania z kierownicy, które działa na wiązce z Ali.

Poszedłem tym tropem, co Ty - używka OEM ok 300 zł, w tym porysowany ekran, zdarte gałki (choć nie zawsze), a i tak zdechnie za jakiś czas, bo tak mają te radia (zimne luty z wiekiem itd).
A tu ok 600-900 zł i niby Android w niezłej jakości. Niby.. ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej