Forum > Pony / Excel

Zamek się zablokował

(1/2) > >>

Timon:
Witam Was,

Mam pewien problem i zarazem pytanie. Jakiś czas temu zablokował mi się zamek w drzwiach od strony kierowcy - nie da rady go otworzyć kluczykiem. Po podniesieniu bolca od wewnątrz drzwi da się otworzyć. Nie jest to kwestia kluczyka, oba jeden (wysłużony) jak i drugi (bez większych śladów użytkowania) ma ten sam prbolem z tym zamkiem, a z drugim działą bezproblemowo. Początkowo myślałem, że to kwestia niskich temperatur jakie ostatnio można było zaobserwować, ale temparatura nie ma na to żadnego wpływu. Kluczyk ani drgnie w żadną stronę. Nie można drzwi kierowcy po prostu ani zamknąć ani otworzyć z pod kluczyka.

Nie zaglądałem do niego jeszcze "od wewnątrz", niestety nie mam warunków obecnie by rozebrać tapicerkę i sprawdzić. Chciałbym jednak się dowiedzieć czy mieliście podobny problem i jak udało się mu zaradzić. Napewno nie chcę mieć do tych konkretnych drzwi innego kluczyka niż do stacyjki, drzwi pasażera i bagażnika i schowka (schowek chyba też jest na ten kluczyk).

Pozdrawiam Timon.

Roman_d:
Możesz mieć problem z sprężynką. U mnie w Soni z 1997r.
Otwórz tapicerkę i sprawdź czy zamek jest kompletny i czy czegoś nie brakuje.

Hants:
Jeżeli kluczyk się przekręca - to najprawdopodobniej sprężynka. Wymień to raczej szybciej nież pozniej - następną usterką w kolejnosci bedą zablokowana klamki - a wtedy będziesz miał powazny problem.

Timon:
Kluczyk się nie przekręca. Z klamką jak na razie zero problemów (z zewnątrzną jak i również wewnętrzną). "Bolec" blokady drzwi również nie wydaje się jakoś specjalnie przyblokowany.

Hants:
Moze ktoś Ci się chciał włamać do auta? Tak czy inaczej - porządną inspekcję /zamianę stron zamków - mozesz zrobić tylko przy zdjętej tapicerce.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej