Forum > i20

Kilka pytań odnośnie modelu I20 BC3

(1/6) > >>

mikida:
Witam.
Stałem się posiadaczem nowego I20 i mam kilka zapytań odnośnie tego małego wariata :)
Autko fajne ale potrafi zdenerwować swoimi nie do końca dobrze działającymi systemami. Najbardziej denerwujące dla mnie jest notoryczne sygnalizowanie o przekroczeniu prędkości dodam ,że system ten działa niezbyt dobrze np. w sytuacji gdzie jadąc drogą na której jest ograniczenie do 30 km/h a następnie wjedziemy na inna drogę gdzie jest już dozwolone 60 km/h to co jakiś czas uruchamia sygnał dźwiękowy i robi to do momentu aż sczyta następny napotkany znak i moje pytanie czy można te komunikaty dźwiękowe wyłączyć na stałe? (dodam że można to dezaktywować ale przy kolejnym uruchomieniu silnika znów mamy to aktywne) Podobne pytanie odnośnie asystenta pasa ruchu na wąskich drogach jest to męczące bo ciągle trzeba walczyć z kierownicą która sama skręca i również pytanie czy można to na stałe wyłączyć?(chociaż w tym wypadku dezaktywacja jest prosta bo jeden guzik na kierownicy załatwia sprawę)
Kolejny temat to android auto . Mam huawei p20 pro czy można ten telefon skonfigurować do bezprzewodowego połączenia android auto? Po kablu działa.
W aucie jest też opcja WIFI tylko nie mogę załapać jak się połączyć z siecią auta gdyż potrzebne jest hasło tylko nie mam pojęcia jakie ? może jest jakieś uniwersalne?
Przeglądając forum napotkałem na instrukcje odnośnie radia do I30 że można wejść w opcje serwisowe i tak myślę może w tych opcja będzie możliwość ustawienia tego co opisuje wyżej . Próbowałem zastosować rady które są podawane do I30 jednak w tym radyjku to nie działa pewno trzeba zastosować inne triki. Jeśli ktoś ma jakieś sugestie przemyślenia to będzie to mile widziane.

dsider:

--- Cytat: mikida w 09 Marzec 2024, 20:26:04 ---Kolejny temat to android auto . Mam huawei p20 pro czy można ten telefon skonfigurować do bezprzewodowego połączenia android auto? Po kablu działa.
--- Koniec cytatu ---
generalnie do bezprzewodowego androida auto wymagany jest telefon z co najmniej androidem 11 (wyjatkiem są galaxy i pixele)

mikida:
P20 pro ma EMUI 12 i z tego co wyczytałem prawdopodobnie jest to android 10 wiec chyba to będzie rozwiązanie problemu bezprzewodowego android auto :)

Chris_M:

--- Cytat: mikida w 10 Marzec 2024, 08:57:42 ---generalnie do bezprzewodowego androida auto wymagany jest telefon z co najmniej androidem 11 (wyjatkiem są galaxy i pixele)
--- Koniec cytatu ---
Właśnie wczoraj eksperymentowałem z podłączeniem smartfona Samsung Galaxy A32s 5G do wypożyczonego i20 z 2023 roku (MY 2024).
Bezprzewodowo można było bez problemu odbierać przychodzące połączenia, ale bez kabla nie działało mi ani rozpoczynanie rozmowy (nie było książki telefonicznej), ani Android Auto. Po kablu działało mi wszystko co wówczas próbowałem, więc problem chyba nie sprowadza się wyłącznie do Androida, gdyż mój Galaxy ma Androida 14.
Z drugiej strony, ok. roku temu w salonie Hyundaia robiłem podobne eksperymenty z jednym ze stojących tam i20 i wówczas wszystko mi działało po BT, nawet Google Maps, więc sytuacja jest dość niejednoznaczna.
Za tydzień mamy odbierać od dilera i20 zamówionego dla mojej Żony, więc będę miał możliwość więcej poeksperymentować. Jeśli dojdę do jakichś konstruktywnych wniosków, to napiszę.

Chris_M:
Korekta do poprzedniej wiadomości. Napisałem w niej:

--- Cytuj ---ok. roku temu w salonie Hyundaia robiłem podobne eksperymenty z jednym ze stojących tam i20 i wówczas wszystko mi działało po BT, nawet Google Maps,

--- Koniec cytatu ---
Wciąż czekam na dostawę zamówionego i20, a w międzyczasie studiuję znalezioną w necie dokumentację. Wynika z niej, że przy połączeniu bezprzewodowym transmisja danych odbywa się nie po BT, lecz po wifi 5 GHz, a BT jest prawdopodobnie używany tylko na początku, do nawiązania połączenia pomiędzy smartfonem, a systemem samochodu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej