Autor Wątek: [Getz] Wymiana rozrządu - Getz 1.3 85KM  (Przeczytany 5496 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AndrzejK.

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 57
Wymiana rozrządu - Getz 1.3 85KM
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Maj 2019, 21:37:44 »
Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości, nie cierpię druciarstwa i robienia czegokolwiek na skróty....
Wymieniany rozrząd i nie tylko w tym aucie i innych, które miałem i mam to nie będzie mój pierwszy i nie jest to dla mnie wiedza nieosiągalna bądz niezrozumiała i choć niby to prosta sprawa w tym aucie to liczą się niuanse i dokładność, więc do tego zawsze dążę przed zabraniem się do jakiejkolwiek "operacji". A że do tego auta jest zdecydowanie mnie literatury niż do innych to próbuję to i owo dowiedzieć się tu na forum tym bardziej, że z tą marką nie miałem do czynienia wcześniej. To tak informacyjnie w kwestii wyjaśnienia i zakończenia niedopowiedzeń.
I dla Twojej informacji, bo wspomniałeś  - klucz/klucze dynamometryczne (mały i duży moment końcowy) posiadam i używam nie tylko do precyzyjnego skręcania czegokolwiek w aucie, ale nawet przykręcam nim koła....więc z tego wychodzi,że myślimy w wielu kwestiach podobnie.
Natomiast za wszelkie sugestie i rady w takiej formie jak napisałeś przynajmniej w swoim imieniu dzięki bo tylko takie uznaję ;-) .....
Tak, tak realne 450Nm odkręci wszystko lub prawie wszystko, ale nie dotyczy to chyba elektrycznego klucza udarowego gdyż ich parametry są mocno przekłamane niestety.
A na przyszłość chętnie skorzystam z Twoich podpowiedzi dotyczących tego auta.
A to jedno z nich - wiesz może jakim momentem dokręcić pompę wody i jaką najlepiej kupić?
Myślałem o GMB, ale ciężko ją wyhaczyć, myślałem więc o Aisin, ale opinie ma średnie.... Co radzisz żeby trzymało jakość?
Pzdr.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1458
Wymiana rozrządu - Getz 1.3 85KM
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Maj 2019, 18:09:16 »
Aisin to zamiennik ale jaka jakość? lepiej wybrać oyodo, doltz, skf, valeo czy najdroższą hepu. Są dostępne w sklepie 4cars. Kupowałem tam ostatnio sporo rzeczy i nawet szło utargować jakieś zniżki.

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 537
Wymiana rozrządu - Getz 1.3 85KM
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Maj 2019, 18:14:15 »
Zdaniem mojego blueprinta: 8-10Nm



GMB faktycznie dobre i chyba kiedyś tłukli pompy dla Sonaty z podwójnym oznaczeniem Hyundai/GMB.

Mam spore zaufanie dla First Line (Borg and Beck), mają wielką fabrykę w UK -nie miałem problemu z ichnimi zamiennikami.

Offline AndrzejK.

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 57
Wymiana rozrządu - Getz 1.3 85KM
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Maj 2019, 22:02:12 »
Dzięki za info.
Coś kupię, bo bez sensu byłoby zostawić starą choćby nie wykazywała nic niepokojącego.

Offline AndrzejK.

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 57
Wymiana rozrządu - Getz 1.3 85KM
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Maj 2019, 20:33:51 »
Kupiona Dolz, nie poszedłem w "loterię" z dziwnymi produktami.... ;-)
Śruba koła pasowego wału korbowego powinna być nowa (jest zalecane?) czy może być bez problemu stara? :roll:

Offline tomek233

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Wymiana rozrządu - Getz 1.3 85KM
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Maj 2024, 18:36:35 »
Witam, co ile wymiana rozrządu w silniku  g4hg 65 km

Offline Brt

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 867
Odp: Wymiana rozrządu - Getz 1.3 85KM
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Maj 2024, 15:13:35 »
Zgodnie z instrukcją - co 90 tysięcy km