Autor Wątek: Kontrolka dpf  (Przeczytany 10 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline STomasz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Kontrolka dpf
« dnia: Dzisiaj o 13:22:39 »
Witam wszystkich użytkowników,
Niedawno kupiłem Tucsona 1.6crdi  po lifcie 2018, przebieg 109000. Przed wczoraj pojechałem nim z żoną do Karlowych Varów do Czech, 560 km w jedną stronę.  W drodze powrotnej po przejechaniu 80 km zaczęła mrugać kontrolka Dpf, inne kontrolki nie świeciły się, jako że był duży ruch a nie było autostrady jeszcze jechaliśmy jakieś 20 km z prędkością 60-70 km, po tym miałem wrażenie że auto weszło w tryb awaryjny po dodaniu gazu nie jechało więcej niz 90 kmh.  Pojechałem jeszcze jakieś 15 km i wjechałem na stację benzynową,  zgasiłem, zatankowalem. Po odpaleniu wszystko było normalnie. Za Pragą był korek i zaczęła znów mrugać kontrolka dpf. I niestety ruch był tak powolny i miejscami się zatrzymywałem,  a że start/stopu nie wyłączyłem silnik zgasł. Po uruchomieniu jazda była już normalna. Potem już ruch był płynny i jechaliśmy te 400 km bez postoju 140-160 kmh żeby ew. wypalić dpf. Kontrolka już się nie zaświeciła.  Teraz pytanie o czym świadczy mrugajaca kontrolka dpf i informacja Sprawdź układ wydechowy.  Nadmieniam że z historii serwisowej wynika,  że przy 108000 w styczniu 2024 był wymieniony dpf i 2 czujniki dpf/temp spalin
.Czy mrugająca kontrolka to wypalanie dpf (check engine się nie zaświecił) czy już jego awarja? Przed wyjazdem zrobiłem nim jakieś 300 km w jeździe mieszanej bez żadnych oznak .
« Ostatnia zmiana: Dzisiaj o 13:30:20 przez STomasz »