Forum > i20

Start stop

(1/7) > >>

blaze85:
Witam,

Mam problem w i20 2015r 1.2B.
Nie działa start-stop.
Nie ma żadnych błędów, ogólnie po zatrzymaniu auta, zaświeca kontrolka na przycisku od start-stop i silnik nie gaśnie.
Czy ktoś się spotkał z takim problemem?

malerikula:
Sprawdź Aku przy słabym Aku nie będzie działał start stop, można też sprawdzić ISG interface.

blaze85:
Akumulator ok, sprawdzane też na nowym.
Dziwne jest to, że nie wyrzuca żadnego błędu.
Błąd zaświecił się tylko wtedy jak wyciągnąłem bezpiecznik przy klemie, ten od start-stop.

piejar:
Pytanie, czy masz to auto od salonu i czy ktoś nie wmontował tam jakiegoś " wyłącznika" - są takie dokładane dinksy które pamiętają ostatni stan przycisku (bodajże) i po włączeniu zapłonu naciskają przycisk za ciebie.
U mnie w Megane jeżeli wyłączę ręcznie SS to lampka na kneflu świeci się ciągle a na desce mam przekreśloną ikonkę SS.

malerikula:

--- Cytat: piejar w 12 Luty 2024, 12:43:36 ---Pytanie, czy masz to auto od salonu i czy ktoś nie wmontował tam jakiegoś " wyłącznika" - są takie dokładane dinksy które pamiętają ostatni stan przycisku (bodajże) i po włączeniu zapłonu naciskają przycisk za ciebie.
U mnie w Megane jeżeli wyłączę ręcznie SS to lampka na kneflu świeci się ciągle a na desce mam przekreśloną ikonkę SS.

--- Koniec cytatu ---
Przejdźmy z megane do hyundai, czy wg, twoich przekonań to samo?
Ja zapytam  blaze 85
czy przy wymianie aku, absolutnie nie kozaka, tylko taki jaki producent zaleca czyli np AGM.
Została wykonana procedura adaptowania aku z udziałem czujnika na klemie -
Czas tej procedyry to 4 godziny
wiadomo pijar nie wieży bo nie ma problemów z megane, kraina wiecznych łowów jest przepełniona jego przekonaniami.
Tu jest inaczej, bez tej 4 godzinnej procedury, isg nie bedzie działał, tak samo jak zostanie otwarta np maska też nie będzie działał isg.
 Na końcu napiszę że przekaznik pod guzikiem montowany można łatwo zauważyć jeżeli diagnostyka obejmuje system isg.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej