Autor Wątek: Światła do jazdy dziennej Ix55  (Przeczytany 52 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Podlasiak ix55

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Światła do jazdy dziennej Ix55
« dnia: 25 Kwiecień 2024, 10:04:22 »
Cześć wszystkim 🙂 mam plan montażu świateł do jazdy dziennej albo drl do ix55. Z racji że nie znalazłem wsadów z homologacją w miejsce żarówek od kierunków próbuje wykąbinować coś inaczej . Pytanie czy zakładał ktoś Z Was w swoim ix55 takie światełka, może macie coś sprawdzonego?

Offline dsider

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 18
Odp: Światła do jazdy dziennej Ix55
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Kwiecień 2024, 13:51:01 »
W pełni legalnymi i homologowanymi byłyby tylko dodatkowe homologowane DRLe zamontowane np. w atarapie chłodnicy.
Inne potencjalnie możliwe trzy opcje (dokładnie dwie i pół), niestety, nie charakteryzują formalnym legalizmem (brak homologacji), aczkolwiek występują w przyrodzie wcale nie tak rzadko:
1. montaż w kierunkowskazach dwukolorowych LEDów z funkcją świateł dziennych i kierunkowskazów (wykluczyłeś tę opcję)
2. "ściemniacze" świateł długich w funkcji świateł dziennych (widziałem też zastosowanie modułu ściemniającego na światłach mijania bądź  przeciwmgielnych)
21/2. "przeróbka" świateł przeciwmgielnych w DRLe (byłaby to poniekąd wariacja jednej z możliwości wariantu nr 2)   

Offline elektron1234

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Odp: Światła do jazdy dziennej Ix55
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Kwiecień 2024, 15:58:31 »
Witam Wszystkich!!
Ja założyłem sobie w miejsce kierunków i dla mnie to najlepsza opcja.
Wogóle szkoda nawet pisać na ten temat
Jesli chcesz mieć homologacje to tylko taka opcja i to zakładałem
Link do modułu ( sa tańsze ale nie kupuj )
Powodzenia
https://allegro.pl/oferta/modul-swiatel-dlugich-dziennych-drl-dzienne-7048038914?bi_s=ads&bi_m=listing:desktop:query&bi_c=Y2FtcGFpZ24AMjEzNzk0NTYAMTMzNTM0AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=ceb91c0e-4449-4518-bedf-25fe91e7f553

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Odp: Światła do jazdy dziennej Ix55
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Kwiecień 2024, 20:31:51 »
Jak jest miejsce na dole zderzaka to polecam zwykłe ledy do jazdy dziennej NSCC model 810. Małe lampy a mocno świecą. Przez kilka lat miałem w getzie. Poszły z samochodem akoszt ok100zł i montaż dość prosty.