Forum > Kona

Problem z ruszaniem na wzniesieniu

(1/2) > >>

Renata:
Kona Smart 2022 - mam problem z ruszaniem pod górę lub nawet na niewielkim wzniesieniu. Zasadniczo problem występuje wtedy kiedy kola są skręcone w lewą stronę. Zgłosiłam dwukrotnie do ASo, zlekceważyli aż do momentu kiedy podczas wyjazdy pod górę w tunelu z garażu w trakcie zredukowania biegu zblokowało całkowicie kola. Kilkanaście minut samochód podczas próby ruszenia zachowywał się tak, jakby miał blokadę oraz stukało jak przy ABSie. Po wyprostowaniu kół ruszył, ale bardzo ciężko. Serwis ASo podpiął samochód do kompai stwierdził, ze nie ma błędów więc ja nie umiem jeździć. Sytuacja z ruszaniem powtarza się i jest niebezpieczna. Samochód albo zachowuje sie tak jakby nie miał pary albo tak, jakby go cos blokowało. Występuje to czasami.
Czy ktos miał podobną sytuacje?

piejar:
Trzeba zabrać ASO na demonstracje albo nagrać filmik. A czy to auto ma asystenta ruszania pod gore? Tzn czy ma samoczynnie odpuścić ręczny kiedy ruszasz pod górę? Może jakiś algorytm szaleje kiedy np jedno przednie kółko mu się kręci a drugie stoi (dyferencjał, uślizg itp). A może zabierak (przegub) w pełnym skręcie szwankuje?

Renata:
ma asystenta ruszania. Generalnie aso jeden ra pojechało samochodem i nic sie nie działo (w tym właśnie też problem), potem ze mną ruszalismy i stwierdzili ze mało gazu. Natomiast to sie zdaża okresowo i niestety rada dodawania gazu nie działa. Rusza albo nie, jak chce... I to stukanie czasami , stukanie chwilowe jak abs... Będę jeździć, zobacze co dalej sie wydarzy

Renata:
znowu podobna sytuacja, jedynka, mała góreczka, wyjeżdżałam stamtąd kilkadziesiąt razy i nic się nie działo, dzisiaj auto jakby nie miało siły ruszyć... Dzisiaj włączyłam ogrzewanie tylniej szyby, i zastanawiam sie czy to nie ma wpływu...

lisekg:
I jaka diagnoza?
Nie jest to normalne aby auto nie miało siły ruszyć na skręconych kołach.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej