Forum > i30 PD

Akumulator AGM

<< < (2/3) > >>

malerikula:
Nie musisz być przekonany, bierz kozaka mistrzu👌

miro:
Nie rozumiem, wymieniać akumulator profilaktycznie? Mam 180 tys. przez 5 lat, Start/Stop używany cały czas, akumulator oryginalny i jakoś nigdy nie miałem z nim problemów, może szukasz je na siłę? Czy masz problemy z uruchomieniem?

sisimon:
Witam ponownie. Sprzedawcy twierdzą, że 620A spokojnie powinno odpalać samochód. Raz miałem z nim tylko problem, odpalił za 3 razem i było to po ładowaniu go nową ładowarką Victron Energy którą specjalnie do tego celu zakupiłem. Samochodem jeździ żona i gdy wyłączy silnik to często pokazuje się jej na wyświetlaczu komunikat, cos w rodzaju : niski poziom naładowania akumulatora, dlatego zacząłem mu się przyglądać. Kupiłem też tester do akumulatorów Konnwei KW650 który pokazuje trójkąt ostrzegawczy, to też mnie zastanawia. Wiem, że to tylko taka raczej zabawka niż profesjonalny tester , ale nie wiem o co mu chodzi.

sisimon:
Może można jakoś wyłączyć ten komunikat o słabym akumulatorze aby mi żona nie maglowała głowy, że trzeba kupić nowy :)

piejar:
Nie sądzę żebyś mógł ten komunikat wyłączyć z poziomu użytkownika.
Jak Ci nie przeszkadza to sobie jeździj, najwyżej któregoś dnia żona nie odpali a ty zbierzesz po uszach :-).
Akumulator to materiał eksploatacyjny, kosztuje tyle co tankowanie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej