Forum > Lantra / Elantra

[Elantra XD] Zmiana uszkodzonego silnika na inny.

(1/2) > >>

zubi:
Witam wszystkich, niestety  spotkała mnie przykra niespodzianka pękł mi pasek rozrządu i jestem w trakcie szukania nowego silnika do [elantra 2001 1,6 107 km] niestety posucha panuje na allegro na te silniki, może ktoś się orientuje czy z innych modeli hyundaia będzie jakiś motor pasował? I jaki jest stopień sprężania w cylindrze?

matunio20:
a jakie uszkodzenia ma ten silnik po strzale paska? nie lepiej zrobić głowice? albo ją wymienić?

zubi:
poszły zawory, prowadnice, regulatory były już słabe, nie wiadomo też czy głowica nie ucierpiała ,myślę że to by było nie opłacalne

matunio20:
to skoro tak, to czy ie lepiej zmienić tylko głowice? a w jakim stanie jest dół silnika? chodzi mi głównie o to czy ni chla oleju.

zubi:
chlał, nawet po zmianie pierścieni,progów nie było ,panewki ładne były, myślę że powodem była tzw. beczułkowatość cylindrów

[ Dodano: 2012-05-09, 11:04 ]
Pomoże ktoś i odpowie na moje pytania ?!
Witam wszystkich, niestety spotkała mnie przykra niespodzianka pękł mi pasek rozrządu i jestem w trakcie szukania nowego silnika do [elantra 2001 1,6 107 km] niestety posucha panuje na allegro na te silniki, może ktoś się orientuje czy z innych modeli hyundaia będzie jakiś motor pasował? I jaki jest stopień sprężania w cylindrze?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej