Autor Wątek: S-coupe LS szarpanie  (Przeczytany 27991 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pyros

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #45 dnia: 09 Lipiec 2008, 23:33:24 »
Cytuj
Wymontowałem termostat i co... Auto chodzi bardzo dobrze :!: Jaka diagnoza, czujnik :?: Jeszcze pojeżdżę kilka dni dla pewności :-)

Słuchaj to informuj nas na bieżąco czy pomogło :)

Cendra

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #46 dnia: 10 Lipiec 2008, 12:48:26 »
Przypominam, że tytuł tematu jest mylny, bo mam problemy na ciepłym i zimnym silniku.
Testy trwają, na całkowicie zimnym silniku nie było tak super, ale lepiej niź wcześniej

Pyros

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #47 dnia: 10 Lipiec 2008, 23:33:45 »
Dziś a wieczorem,odwoziłem swoją kobietę do domu i pomimo mniejszych temperatur(jak to nocą) hultaj przerywał tak jak za dnia czyli do 3 tys.obrotów :-( Wracając trochę się już tym wkurzyłem(delikatnie mówiąc :-P ) i postanowiłem go trochę po przeciągać mocniej tak do 160km/h. Biegi zmieniałem przy 5,5-6tys.(zwykle max przy 3tys). I nie uwierzycie,gdy dojechałem do centrum miasta i trzeba było już powrócić znowu do spokojnej jazdy,przerywanie zniknęło jak ręką odjął. Nie ważne jakie były obroty,już od ok.1,5tys na III biegu szedł w górę bez zająknięcia :mrgreen: Ciekaw jestem czy na długo ustąpił mój objaw a jeśli tak to co może być powodem tych nie domagań <co?>

maspex

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #48 dnia: 11 Lipiec 2008, 00:07:22 »
Pyros....zatankuj Prosze ja Ciebie z 10 literkow Shella V-Power,ja mialem kiedys taki problem,samochod drzal na wolnych obrotach i czasami jak lekko gaz wcisnalem to poszarpywal (to samo mam jak jestem zmuszony tankowac na stancji 24h niedaleko mnie,jak porzadne pozamykane juz sa),po zastosowaniu STP do benzyny i zalaniu 10litrow VPOWER zupelnie ustapily objawy,wtryski byly pewnie brudne.
Jakbys mial 30 letnie autko jak moj braciszek :D to obstawialbym swiece :-P Jak jezdzi powoli,to sie zalewaja i kicha-niechce odpalac i szarpie,potem trzeba swiece przeczyscic i jechac dalej :-P A autko trzeba zawsze raz na jakis czas przepedzic porzadnie,byle z umiarem ;-)

Pyros

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #49 dnia: 11 Lipiec 2008, 00:37:26 »
Powiem ci że całkiem możliwe :-P W week postaram się zatankować V-Power Racing i zobaczymy efekty :mrgreen:

Cendra

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #50 dnia: 11 Lipiec 2008, 16:44:09 »
mój mechanik nie poleca tych produktów czyszczących typu STP, podobno nie za dobrze działają na starsze silniki :roll:
teraz moje Scoupe (bez termostatu) jeździ bardzo dobrze, tylko obroty na biegu jałowym spadają trochę wolniej do tych 900, ale nic nie faluje nie szarpie jest dynamika... Czyli czas szukać dobrego czujnika cieczy chłodzącej

maspex

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #51 dnia: 11 Lipiec 2008, 17:55:35 »
Pyros,Tankuj Racinga- jest orginalnie modyfikowane,a nie pracownik shella dolewa do zbiornika dodatki. Cendra Twoj mechanik sie nie zna ew. mysli,ze do jakis gaznikowcow bedzie uzywany ten stp,moj brat ma 30 letnia Mante na wtrysku, uzywa STP i zadnych problemow.

Cendra

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #52 dnia: 11 Lipiec 2008, 18:05:25 »
Wręcz odwrotnie, twierdzi, że gaźnik to jeszcze tak, gorzej ze starymi wtryskami...
Nie bój się zna sie zna na mechanice i samochodach ;-)

Pyros

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #53 dnia: 11 Lipiec 2008, 18:18:02 »
Niestety,dziś przerywanie powróciło :evil: Fakt,że jak go chwilowo przeciągnąłem to na jakiś czas objawy zniknęły. Zastanawia mnie teraz powód tego przerywania?? Z tego co sie orientuje to chyba posiadam jeszcze katalizator(przebieg 220tys)więc może to,choc nie chce mi się wierzyć,bo wtedy by nie ciągnął do końca a nie tylko do 3tys :-/ Świecę wymieniłem 2tyg temu,przewody mam roczne,prócz tego do cewki(nie mogę dobrać). Co do tych preparatów to różne opinie słyszałem m.in.że po nich wtryski strasznie leją :> Teraz jest raczej okej,na spalanie nie narzekam:) Zastanawia mnie to odmulanie. Przyznam się,że go mogłem trochę zamulić,bo biegi zmieniam nawet przy niecałych 2tys,ale czy to na pewno to? W week postaram się coś pokombinować,zajrzę do przepływomierza,przepustnicy,krokowca... ;p

mariusz

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #54 dnia: 11 Lipiec 2008, 19:50:01 »
panowie a gdzie jest ten termostat dokladniej????gdzie go szukac?i czy odpiecie termostatu wplywa na spalanie????

Pyros

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #55 dnia: 11 Lipiec 2008, 20:18:16 »
Termostat jest tu:

Termostatu nie da sie odpiąć co najwyzej wyjąć. Odpinasz gumowy wąż idący od chłodnicy do termostatu,odkręcasz te 2 śrubki w obudowie termos. podnosisz pokrywę i masz termostat...(tak to wygląda w skrócie)mało fachowy opis ale mam nadzieje,że zrozumiałeś :-P
Co do spalania to jeśli silnik jest nie dogrzany to więcej pali,ale przy obecnych temperaturach raczej to ci nie grozi ;-)

mariusz

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #56 dnia: 11 Lipiec 2008, 20:22:33 »
a po podniesieniu pokrywy normalnie sie go wyciaga tak? jest pod ta pokrywa jakas uszczelka??? chodzi mi oto czy bez problemu wykrece go zloze przejade troche i wrazie czego zloze normalnie????

Pyros

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #57 dnia: 11 Lipiec 2008, 20:54:36 »
Dokładnie,podnosisz i wyjmujesz bez problemu :-P Uszczelka tam jest no i zrozumiałe,że jak go wyjmiesz to się już raczej nie będzie nadawała do ponownego użycia ;/ Ale zamiast uszczelki możesz użyć silikon do uszczelnienia,ja tak mam i nie narzekam. Koszt silikonu to ok.6zł :D

mariusz

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #58 dnia: 11 Lipiec 2008, 21:26:43 »
juz konbinuje na wszelkie sposoby sam bo kazdy mechanik mowi inaczej ale za to sa zgodni w jednej kwesti ,kasa oczywiscie wielke bez gwarancji ze wpadna co to ;/

maspex

  • Gość
[S-Coupe] LS szarpanie
« Odpowiedź #59 dnia: 11 Lipiec 2008, 23:49:38 »
na jakims tam portalu o autkach urzekly mnie dwa objawy w scoupe :-) jeden koles pisal o przerwaniu,powod "zapowietrzone wtryski " , niewiem co to jest, a drugi o problemach z obrotami ,z odpalaniem na co pomogl czujnik temperatury pasujacy od alfy z 99'.