Forum > Santa Fe (2006-

Uszkodzony BSM??? centralny zamek wariuje.

(1/3) > >>

artic74:
Witam forumowiczów,
Na wstępie opiszę nowy problem w santku. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że pomimo zamknięcia z pilota centralnego zamka tylne drzwi od strony pasażera pozostają otwarte. Poczytałem trochę i stwierdziłem, że to wina uszkodzenia siłownika zamka drzwi, który nie ma siły zamknąć po otrzymaniu sygnału (widać, że ma ochotę ale nie zamyka).  Po jakimś czasie zauważyłem, że czasem nie zamykają się drzwi tylne czasem przednie po prawej stronie  czasem obydwa naraz czasem było ok.(jak w loterii) Poruszałem najpierw przewodami w drzwiach nic nie pomogło. Podjąłem się demontażu drzwi żeby zobaczyć co się tam dzieje. I tu małe zdziwienie. W trakcie demontażu usłyszałem, że czasem w zamku klapy bagażnika słychać stuknięcia wskazujące na podawanie sygnału do jego otwarcia (raz po raz a potem cisza).
Proszę o pomoc bo to wskazuję, że gdzieś jest zwarcie ale gdzie? Możliwe, że to BCM wariuje)
Czy jak kupię drugi z takim samy numerem seryjnym to nie będę musiał nic kodować>
Proszę o pomoc.

artic74:
Celem uzupełnienia, dziś podjąłem się próbę wymiany BCM, który zamówiłem z identycznym kodem na obudowie. Niestety po podłączeniu nowego centralny wogóle nie reaguje. Proszę o pomoc.
Przy okazji zamiany modułu na stary zauważyłem, że przednie drzwi pasażera również nie reagują na otwieranie i zamykanie zarówno z pilota jak i z przycisku do zamykania umieszczonym na drzwiach kierowcy.

...kuba...:
Po podłączeniu nowego nie działało centralne zamykanie - nie mylić z zamykaniem z pilot, pytam o to czy zamykając kluczykiem drzwi kierowcy reszta drzwi zamyka się automatycznie? Tak samo w przypadku otwierania? Zamykanie z pilota wiadomo, że nie zadziała, bo trzeba przyuczyć pilot do wymienionego BCM.

artic74:
Z kluczyka zamykało się ale też bez tamtych drzwi bodajże

artic74:
Dziś sprawdzałem jeszcze raz obydwoje drzwi po stronie pasażera nie reagują. Rozebrałem boczek tylnych prawychvdrzwi ale nie wiem jak zdjąć tą blachę żeby czegoś nie urwać bo chciałem dostać się do sterownika zamka. dodatkowo jak zamykam z przycisku na drzwiach kierowcy to zamyka ale już nie otwiera żadnych drzwi choć słychać zamek ale tylnej klapy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej