Forum > Santa Fe SM

2,0 CRDI 2004rok - gaśnie, potem Ok, błąd U0009

(1/3) > >>

Aka:
Dzień dobry

pacjent

Hyundaj Santa Fe Sm, 2,0 CRDI, Diesel, rocznik 2004

Od jakiegoś czasu mam problem. Najpierw potrafił zgasnąć podczas jazdy i był problem z odpaleniem - diagnoza - wtryskiwacze, pompy, łuszcząca się farba w zbiorniku - wymiana/regeneracja/czyszczenie. Było dobrze. Teraz potrafi zgasnąć podczas jazdy, wyłącza się silnik, reszta działa. Próba odpalenia kończy się niepowodzeniem, nie słychać pompy paliwa.  Po wyjęciu kluczyka i odczekaniu kilku sek wszystko ok, tylko pali się kontrolka Check engine, można odczytać błąd U0009. Zanim podjadę do mechanika kontrolka nie zapala się po kilku odpaleniach i chodzi jak złoto. Pomóżcie proszę - jakieś pomysły?


Pozdrawiam

Artur

...kuba...:
W pierwszej kolejności pokusiłbym się o wymianę przekaźnika pompy paliwa, potem czujnika położenia wału korbowego.
Kontrolka Check zapala Ci się też podczas normalniej jazdy? I podczas normalnej jazdy jak odczytasz błędy DTC to brak błędów czy też jest ten U0009?

Aka:
Kontrolka zapala się po tym, jak silnik zgaśnie podczas jazdy, po wyjęciu kluczyka, odczekaniu i ponownym odpaleniu pali się nadal, silnik normalnie pracuje a kontrolka gaśnie po kilku (nie więcej niż 5) odpaleniach.

attex:
Jeżeli gaśnie podczas przyspieszania (tak było u mnie) to obstawiam regulator ciśnienia paliwa

Aka:
Niestety, gaśnie w bardzo różnych warunkach, podczas jazdy ze stałą prędkością, podczas przyspieszania. Nie zauważyłem żadnych innych objawów niż nagłe wyłączenie silnika, zapalenie kontrolki i możliwość odpalenia po wyjęciu i ponownym włożeniu kluczyka. Silnik pracuje równo, nie ma spadku mocy, wzrostu zużycia paliwa itp.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej