Forum > i30 FD
Hyundai i30 FD odpala dopiero za drugim razem
piejar:
Czasem jest tak, że elektro zawór odcinający gaz przepuszcza dlatego też auto może dostawać fałszywy gaz. Stąd ważne jest odcięcie na butli i "wyjeżdżanie" resztek. Jeżeli zapalanie jest związane z poziomem paliwa w baku to może być jakaś nieszczelność na zaworze odcinającym opary z baku do filtra węglowego.
daru007:
--- Cytat: piejar w 05 Lipiec 2023, 13:41:01 ---Czasem jest tak, że elektro zawór odcinający gaz przepuszcza dlatego też auto może dostawać fałszywy gaz. Stąd ważne jest odcięcie na butli i "wyjeżdżanie" resztek. Jeżeli zapalanie jest związane z poziomem paliwa w baku to może być jakaś nieszczelność na zaworze odcinającym opary z baku do filtra węglowego.
--- Koniec cytatu ---
Jak można sprawdzić poprawne działanie tego zaworu? Od 3 lat zmagam się ze słabym odpalaniem po dłuższym postoju jak ilość paliwa spada poniżej 1/4
piejar:
Jeżeli zapalanie zależy od poziomu paliwa sprawdzić elektorozaworek odpowietrzania baku - jeżeli przepuszcza to daje fałszywe powietrze do układu dolotowego w zależności ile paliwa w baku
i30fan:
Widzę, że jest spory rozstrzał zamienników od 50-350 zł. Można kupić ten tańszy np. NTY czy jest ryzyko, że szybko padnie?
piejar:
Ale o zamiennik czego chodzi? Osobiście nic bym nie zamieniał. Jeżeli nie masz zadymiarki to po prostu odepnij zawór i zaslep kolektor Tzn zrób tak żeby kolektor dolotowy nie miał połączenia z tym zaworem i żeby nie szło tamtędy fałszywe powietrze
Nawigacja