Autor Wątek: Łańcuch rozrządu  (Przeczytany 708 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MrQ

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
Łańcuch rozrządu
« dnia: 05 Czerwiec 2023, 12:09:03 »
Silnik jak w profilu, przelot ponad 120k, olej zmieniany co 10-12k, zaczyna już być słyszalny łańcuch rozrządu szczególnie na zimnym silniku. Przy tym przebiegu to już pora na wymianę czy "jeździć, obserwować"? :)

piejar

  • Gość
Odp: Łańcuch rozrządu
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Czerwiec 2023, 13:36:12 »
A nie jesteś przewrażliwiony? W D4FB mam ok 255 kkm i nie słychać łańcucha - nie rozważam wymiany profilaktycznej. Kiedyś dawno temu ok 2012 słyszałem o nadciągających się łańcuchach w i30 crdi i pytałem w ASO. Wtedy twierdzili że jeżeli jest naciągnięty to naprawdę słychać. Ja nie usłyszałem do dziś. IMHO częstotliwość wymiany oleju nie ma wpływu na stan łańcucha. Bo niby jak i dlaczego? Że napinacz hydrauliczny się zatka czy zawiesi? To musiałyby tam pływać naprawdę grube frakcje a jak miałyby się przedostać przez filtr?

Offline MrQ

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
Odp: Łańcuch rozrządu
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Czerwiec 2023, 15:05:32 »
Przewrażliwiony raczej nie. Uwagę mi zwrócił mój kolega-mechanik, dopiero po tym stwierdziłem że faktycznie "coś tam słychać" ale nie mam pojęcia czy to jest wskazanie do wymiany czy "zdecydowanie za wcześnie". Inna sprawa że ilość obrotów w benzyniaku jest umownie jakieś 2x większa niż w dieslu więc chyba szybciej się wszystko zużywa.
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwiec 2023, 15:09:34 przez MrQ »

Offline yoda

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 218
Odp: Łańcuch rozrządu
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Czerwiec 2023, 21:34:39 »
Dla świętego spokoju wymień i z głowy po co masz ciągle jeździć z duszą na ramieniu.

Offline prrzemho1981

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 26
Odp: Łańcuch rozrządu
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Czerwiec 2023, 11:24:46 »
Witam . W moim przypadku słyszalny jest dźwięk tak jakby ktoś miał chrypkę ale objawia się to tylko w momencie mocnego przyspieszania na każdym biegu , dźwięk słyszalny jest z prawej strony.  Rozrząd ?

piejar

  • Gość
Odp: Łańcuch rozrządu
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Czerwiec 2023, 11:31:52 »
No, jeżeli przy każdym przyspieszaniu to ja bym zakladal że to łańcuch. Jeżeli tylko przy zapalaniu to chwilę zajmuje napięcie napinacza hydraulicznego.
A czy z lewej czy prawej to proponuję w serwisowkach poszukać. Zasadniczo łańcuchy są po zewnętrznej stronie silnika czyli po prawej stronie auta (strona pasazera). Czasem jest mały łańcuch spinający walki od strony kirowcy. Ale klasa premium Audi itp funduje sobie lancuchy od strony kabiny - kto bogatemu zabroni.

Offline prrzemho1981

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 26
Odp: Łańcuch rozrządu
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Czerwiec 2023, 13:21:47 »
Tylko przy przyspieszaniu. A czy w silnikach 1.6gdi występował jakiś problem z łańcuchem ,mój ma 150 tys pewnego przebiegu to raczej jeszcze nic się nie powinno dziać no chyba że były jakieś wady fabrycznej.