Autor Wątek: Dziwny odgłos z przodu w kole  (Przeczytany 667 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Dziwny odgłos z przodu w kole
« dnia: 02 Czerwiec 2023, 05:04:35 »
Witam mam taki problem, ostatnio z przodu zaczął się pojawić dziwny dźwięk z przodu z prawej strony,jak parę razy jak przy hamuje ,jakby coś ocierało , klocki dobre i tarcza też gładka , wcześniej nie było tego dźwięku , a wczoraj jechał Hyundai i30 tylko wcześniejszą wersja i miał ten sam dźwięk, może ktoś się spotkał z takim czymś , zauważyłem że na początku kiedy wszystko jest zimne i dopiero ruszam to nic nie słychać, dopiero po jakimś czasie jazdy jak hamuje się to pojawia, może ktoś miał podobnie i coś podpowie

Offline Kotwa

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 49
Odp: Dziwny odgłos z przodu w kole
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Czerwiec 2023, 18:51:37 »
Też mam ten sam problem, po nagrzaniu się tarczy/klocków/ nie wiem czego jeszcze nagle obciera zacisk/klocki/blaszki. Na początku myślałem że nalot rdzy na rancie że obciera o blaszki po nagrzaniu, obstukałem ale i tak to nic nie pomógł. Również jestem ciekawy rozwiązania problemu bo już mnie szlak jasny trafia.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Dziwny odgłos z przodu w kole
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Czerwiec 2023, 20:57:59 »
Pewnie klasyka, czyli nie przesuwają się lekko klocki w prowadnicach. Zdjąć, przeczyścić.

Offline Kotwa

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 49
Odp: Dziwny odgłos z przodu w kole
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Czerwiec 2023, 21:00:51 »
Zdejmowałem klocki, czyściłem blaszki, obstukiwałem tarcze z rdzy i to nic nie pomogło.

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: Dziwny odgłos z przodu w kole
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Czerwiec 2023, 07:13:30 »
Ja zmieniałem właśnie w tamtym roku i było dobrze, problem pojawił się nie dawno właśnie i tylko w prawym kole , chyba trzeba będzie rozebrać i spróbować wyczyścić, bo też już mnie trafia , póki się nie rozgrzeją to jest dobrze

Offline Kotwa

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 49
Odp: Dziwny odgłos z przodu w kole
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Czerwiec 2023, 11:30:52 »
Również u mnie występuje tylko w prawym kole po rozgrzaniu, a teraz w lato to co chwile.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Dziwny odgłos z przodu w kole
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Czerwiec 2023, 07:00:10 »