Autor Wątek: [Getz] Getz - nie da się wyłączyć świateł  (Przeczytany 910 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Andy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
Getz - nie da się wyłączyć świateł
« dnia: 27 Maj 2023, 15:16:22 »
Cześć,

pojawił mi się problem w Gacku. Otóż kiedy wyłączam światła (pozycja off na pokrętle) to włączają sie światła mijania - również z możliwością przełączania na długie. Innymi słowy - pozycja pokrętła na off daje taki sam efekt, jak pozycja na klasycznym włączeniu świateł mijania; tym samym trzeba odłączać klemę od aku, bo nie da się wyłączyć świateł na postoju.

Ktoś coś takiego miał? Jakieś podejrzenia, czy to sprawka jakiegoś przełącznika gdzieś w skrzynce czy może po prostu winne pokrętło przy kierownicy?


Offline Andy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: Getz - nie da się wyłączyć świateł
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Czerwiec 2023, 17:58:52 »
Odpowiem sam sobie, może się przyda potomnym. Winowajcą okazał się tzw. przełącznik zespolony - ta wajcha przy kierownicy to przełączania świateł. Wyjmuje się ją bardzo łatwo - odkręcamy 3 śruby w plastikach osłony kierownicy, odpinamy zatrzaski i zdejmujemy osłonę. Mamy wtedy dostęp do całego modułu przełącznika. Odpinamy kostkę z przewodami, a cały moduł wysuwamy w kierunku godziny 11. Nie ma żadnych dodatkowych śrub, tylko jeden zatrzask, który na czas wysuwania wciskamy.
Koszt całej używanej, oryginalnej  wajchy to 50 zł na znanym portalu aukcyjnym + kw.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1429
Odp: Getz - nie da się wyłączyć świateł
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Czerwiec 2023, 22:26:55 »
Ja kupiłem taki przełącznik za 45zł już z wysyłką bo identyczna jest w kia rio i taniej sprzedają niż z aukcjami do getza. Gdzieś teraz handlarze bardzo podnieśli ceny części do getza. Taki alternator od i30  kupi się za 40zł i da się go zamontować chyba spokojnie bo jest podobny a do getza nawet 80 i więcej biorą.