Autor Wątek: Przerywa brak mocy czasami ok  (Przeczytany 1433 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

piejar

  • Gość
Odp: Przerywa brak mocy czasami ok
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Czerwiec 2023, 19:41:59 »
Jeżeli są problemy z podciśnieniem to jak najbardziej może ci szwankować zarówno turbo jak i EGR (chyba że jest elektryczny).
Jak już wiesz że jest dziura to możesz sobie wziąć wężyk, podjaczac kolejno do odbiorników podciśnienia i zasysać - w końcu znajdziesz. W sumie wężyk też może być przetarty.

Offline Krzysiek1981

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Odp: Przerywa brak mocy czasami ok
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Czerwiec 2023, 20:59:09 »
EGR nie puszcza,turbo też nie, wężyki wymienione wszystkie oprócz węża od serwa hamulcowego, wiele do sprawdzenia nie zostało

Offline Krzysiek1981

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Odp: Przerywa brak mocy czasami ok
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Czerwiec 2023, 20:15:11 »
Jakoś znalazłem chwilę ,na wężyku do turbo jest -0,5 a przed zaworem jest -0,7 tak jak na pompie,i jest lekkie podciśnienie w skrzyni korbowej na wyższych obrotach, wydaje mi się że trzeba EGR z programu wywalić

piejar

  • Gość
Odp: Przerywa brak mocy czasami ok
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Czerwiec 2023, 07:47:21 »
Za zaworem może być mniejsze podciśnienie bo ten zawór je reguluje. Wypnij wężyk EGR ale od strony zaworu i zobacz czy po tej stronie nie ma dziury. Ja miałem kiedys dziurę w membranie EGR

Offline Dajgung132

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 41
Odp: Przerywa brak mocy czasami ok
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Czerwiec 2023, 10:25:23 »
Co trzeba zrobić w takim wypadku?

piejar

  • Gość
Odp: Przerywa brak mocy czasami ok
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Czerwiec 2023, 12:11:19 »
Wymienić EGR lub jego silownik. Ja ta dziurę zakleiłem  (pasciarstwo plus druciarstwo) ale na długo nie starczyło. W Xsarze siłownik był nierozdzielny z zaworem - kupiłem używkę, wsadziłem a auto sprzedałem za całe 1700 zł.

Offline Krzysiek1981

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Odp: Przerywa brak mocy czasami ok
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Czerwiec 2023, 20:36:05 »
Nie ma dziury, wężyki zatykałem za zaworem przed i nic, wszystkie wymieniłem, spróbuję zamontować zbiornik podciśnienia w passacie taki jest ,może on coś pomoże

Offline Krzysiek1981

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Odp: Przerywa brak mocy czasami ok
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Czerwiec 2023, 19:32:10 »
Wczoraj całkowicie ominąłem zawór n75 EGR, czyli główny przewód podciśnienia który idzie do trzech zawór, teraz idzie do dwóch i jest kolosalna poprawa, jeżeli tak zostanie to wywalę go z map!bo zawór jest sprawny tylko coś źle nim steruje

Offline Krzysiek1981

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Odp: Przerywa brak mocy czasami ok
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Lipiec 2023, 21:02:36 »
Tak więc, trochę śmigam Hyundaiem,napewno jest lepiej,ale czasami około 2tys obrotów przy stałej prędkości jest dość mocno wyczuwalne szarpnięcie, wszędzie piszą EGR,czy jest jakaś inna możliwa przyczyna,tak prosta konstrukcja a tyle problemów, nie sprawdzałem chyba tylko czujnika temperatury paliwa.