Autor Wątek: [ix20 JC] Skrzynia biegów manualna - wymiana nadbiegu 5 na dłuższy  (Przeczytany 775 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wojtech.n

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Witam serdecznie,

Chcę wymienić w 5 biegowej manualnej skrzyni biegów - nadbieg na dłuższy. Ze względu na zbyt krótki nadbieg.
Czy ktoś z forum robił taką operację? Jeśli tak to ze skrzyni o jakim numerze jest najdłuższy nadbieg?
Czy forumowicze posiadają przełożenia poszczególnych skrzyń + przełożenie główne?


Pacjent:
ix20
Silnik: G4FA 1.4 90KM benzyna
Skrzynia M5: TCJ5


PS
Operacje przeprowadzałem w samochodzie innej marki i takie rzeczy są możliwe :)

piejar

  • Gość
Odp: Skrzynia biegów manualna - wymiana nadbiegu 5 na dłuższy
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Maj 2023, 04:46:36 »
Pod kneflem Tiny portal jest sekcja download a tam szereg materiałów do różnych modeli w tym serwisowki. Tam powinna być informacja o przełożeniach

Offline wojtech.n

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: Skrzynia biegów manualna - wymiana nadbiegu 5 na dłuższy
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Maj 2023, 22:55:49 »
Witam,

niestety nic nie ma na ten temat. Może ktoś rozszyfruje oznaczenia skrzyń biegów....

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 210
Odp: Skrzynia biegów manualna - wymiana nadbiegu 5 na dłuższy
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Maj 2023, 14:05:22 »
Chętnie dołączę się do tematu, ponieważ też mi brakuje wyższego przełożenia... w moim przypadku silnik i30 FD G4FC - 1.6 benzyna skrzynia MT 5b, chętnie wrzuciłbym skrzynię 6b z drugiej generacji i30 ale nigdzie nie znalazłem jakie są tam przełożenia i czy podejdzie do starszej generacji... gdzieś znalazłem opis przełożeń do niektóych skrzyń hyundai postaram się to odgrzebać.

Offline wojtech.n

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: Skrzynia biegów manualna - wymiana nadbiegu 5 na dłuższy
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Maj 2023, 06:42:49 »
Super!!!
Może koledzy pomogą, gdzie występowały silniki G4FA i G4FC z M5 i M6 do rozkodowania numerów skrzyń.
A kolega ma skrzynie o jakim numerze? >>> Tutaj po VINie można sprawdzić - nie wczołgując się pod wóz :)  https://hyundai.7zap.com/en/eur/

Może koledze chodziło o tą stronę?
https://www.automobile-catalog.com/auta_details1.php#gsc.tab=0

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 210
Odp: Skrzynia biegów manualna - wymiana nadbiegu 5 na dłuższy
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Maj 2023, 09:39:44 »
Z tego co się orientuję to w i30 FD i-gen przy silnikach benzynowych nie było skrzyń M6 dopiero od GD (II-gen). U mnie jest skrzynia T9J5.

tak tą samą stronkę miałem na myśli na któej sprawdzałem przełożenia