Autor Wątek: Zaparowane światła od wewnątrz  (Przeczytany 1462 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mag

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Zaparowane światła od wewnątrz
« dnia: 17 Styczeń 2023, 10:30:58 »
Czy ktoś się już spotkał z problemem zaparowanych przednich świateł od wewnątrz w I30 III? Parują mi obydwa światła, na wysokości kierunkowskazów, lampy typ E (wg instrukcji 2018 po 1 lifcie) gdzie patrząc, od strony wewnętrznej lampy są po kolei: kierunkowskaz, drogowe, doświetlanie zakrętów, mijania.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Zaparowane światła od wewnątrz
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Styczeń 2023, 13:33:49 »
Żaden z wyników generowanych przez wyszukiwarkę ci nie odpowiada? Sprawdziłem, jest tego w pieron.

Offline mag

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Odp: Zaparowane światła od wewnątrz
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Styczeń 2023, 07:20:51 »
@weuek odpowiedź godna elektrody co najmniej.
Tak, przeszukałem net, znalazłem jeden wątek bez konkretów na angielskojęzycznym forum o i30 PD (np. bez wskazania typu lampya tych jest co najmniej 6 i bez podanej informacji o stanowisku serwisu mimo zgłoszenia tego do serwisu).
Tak, wiem, że problem jest dosyć powszechny w nowych samochodach, tak wiem, że producenci stosują różne zabezpieczenia (otwory wentylacyjne, pochłaniacze wilgoci), a moje pytanie jest proste, czy ktoś miał taki problem w takim konkretnie samochodzie i ew tym typie lampy, serio nie poprawia mi humoru fakt, że taki problem dotyczy nowych audi czy bmw albo innych modeli hyundaia.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Zaparowane światła od wewnątrz
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Styczeń 2023, 07:56:43 »
Nie trza (całego) "netu" przeszukiwać, bo tu, na tym forum już takie pytania i odpowiedzi były (wyobraź sobie, że jest tu wyszukiwarka). Ja się właśnie z tego forum dowiedziałem, ze lampy mogą parować.
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń 2023, 07:58:35 przez weuek »

Offline ojojo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 58
Odp: Zaparowane światła od wewnątrz
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Styczeń 2023, 16:09:30 »
czy ktoś miał taki problem w takim konkretnie samochodzie i ew tym typie lampy

Padało, myłeś auto, stałeś nad kałużą, krótkie dystanse itd. zostaw nic nie rób samo odparuje

Offline rustin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
Odp: Zaparowane światła od wewnątrz
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Styczeń 2023, 14:26:13 »
mogą parować ale nie muszą. Sam mam full led 2019r. Włożone żel krzemionkowy i z odpowietrzników wywalona "membrana" która nie przepuszczała powietrza i włożony wycinek z filtra węglowego jak do okapów. Po tym zabiegu gdzie wcześniej parowało praktycznie podczas każdego deszczu teraz paruje w 80% i tylko przy baaaaardzo dużej  wilgotności powietrza jak ostatnie dni.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Zaparowane światła od wewnątrz
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Styczeń 2023, 17:48:37 »
W tradycyjnych grzało do wnętrza klosza, stąd parowania nie było (i śnieg/lód się topił). A w nowych odwrotnie, więc klosz zaparowany, a układ zasilania przegrzany. Nowy Wspaniały Świat!

piejar

  • Gość
Odp: Zaparowane światła od wewnątrz
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Styczeń 2023, 20:10:35 »
Ja Wam powiem że w mojej kijance Proceed jedna lampa paruje a druga nie. Ta parująca obejrzana z każdej strony, podoszczelniana itp i zero efektu. Strach pytać na forach bo zje.ią jak psa  ;D Lampa ma drożne odpowietrzniki itp. Sam nie wiem co. A w i30 którego mam od nowości zero parowania -nigdy. Fakt że i30 zawsze garażowany a cee'd pod chmurką

Offline Zatarra

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: Zaparowane światła od wewnątrz
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Kwiecień 2023, 17:32:18 »
mogą parować ale nie muszą. Sam mam full led 2019r. Włożone żel krzemionkowy i z odpowietrzników wywalona "membrana" która nie przepuszczała powietrza i włożony wycinek z filtra węglowego jak do okapów. Po tym zabiegu gdzie wcześniej parowało praktycznie podczas każdego deszczu teraz paruje w 80% i tylko przy baaaaardzo dużej  wilgotności powietrza jak ostatnie dni.
a dzie sa te odpowietrzniki i gdzie te żelki wetkłeś?

piejar

  • Gość
Odp: Zaparowane światła od wewnątrz
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Kwiecień 2023, 20:40:59 »
Ja Wam powiem że w mojej kijance Proceed jedna lampa paruje a druga nie. Ta parująca obejrzana z każdej strony, podoszczelniana itp i zero efektu. Strach pytać na forach bo zje.ią jak psa  ;D Lampa ma drożne odpowietrzniki itp. Sam nie wiem co. A w i30 którego mam od nowości zero parowania -nigdy. Fakt że i30 zawsze garażowany a cee'd pod chmurką
Powiem wam tak: w zaparowanym reflektorze na 100% miałem drożne odpowietrznik bo reflektor wymontowywałem, doszczelnialem itp. Reflektor jest suchy od kiedy zdjalem jeden z dekielkow maskujących żarówkę (H7). Czyli problem jest oczywisty i podstawowy - zbyt duża szczelność reflektora, zbyt mała wymiana powietrza. Teraz reflektor non stop suchy ale narażony na zakurzenie oczywiście . Ale rozwiązanie jest i wszystko od strony praw natury pasuje

Offline rustin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
Odp: Zaparowane światła od wewnątrz
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Kwiecień 2023, 09:41:08 »
Z odpowietrzników wywaliłem te membrany i dałem materiał z filtra węglowego. Do tego pod sterowników LED czy jak to się nazywa pochłaniacze wilgoci co pisałem wyżej. Teraz jak już zaparuje to po paru godzinach są suche, nie jak wcześniej kilkanaście dni była para

Offline Gregbooming

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Odp: Zaparowane światła od wewnątrz
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Maj 2023, 09:42:48 »
Cześć Rustin,

Chciałbym się poradzić ciebie o te odpowietrznik (gdzie są mniej więcej zlokalizowane)?
Jak również z tym żelem do wilgoci (czy ty odkrecaleś tą metalową płytkę i tam włożyłeś ten woreczek z żelem?)
Dzięki serdeczne, pozdrawiam 🙂