Autor Wątek: regulacja docisku drzwi - czy da się zrobić  (Przeczytany 641 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wihyu

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
regulacja docisku drzwi - czy da się zrobić
« dnia: 05 Kwiecień 2023, 13:05:00 »
Cześć
drzwi lekko odstają od linii karoserii i chciałem je dociągnąć poprzez regulację na zaczepie zamka, tak jak w każdym samochodzie. Okazuje się jednak, że nie ma tam możliwości regulacji, śruby są stożkowe i pomimo delikatnego przesunięcia zaczep wraca na miejsce po dokręceniu.
Wie ktoś jak wyregulować docisk drzwi w ix35 ?

Offline yoda

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 214
Odp: regulacja docisku drzwi - czy da się zrobić
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Kwiecień 2023, 19:09:16 »
Przewijaj w dół aż znajdziesz regulację drzwi powinno się automatycznie przetłumaczyć jeśli nie znasz angielskiego.
https://www.htmanual.net/front_door_repair_procedures-1052.html

Offline Wihyu

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: regulacja docisku drzwi - czy da się zrobić
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Kwiecień 2023, 08:01:06 »
czytałem to, ale nie działa. Nie ma możliwości ustawienia. Po odkręceniu uchwyt rusza się, jednak po dokręceniu zawsze wraca na miejsce z uwagi na stożkową śrubę i stożkowe wcięcia w uchwycie. Natomiast same śruby nie mają możliwości przesunięcia.
Ktoś ma jakiś pomysł lub wie jak to zrobić ?

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
Odp: regulacja docisku drzwi - czy da się zrobić
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Kwiecień 2023, 09:14:15 »
Też próbowałem po stłuczce dopasować tylne drzwi od strony kierowcy, bo po pracach blacharskich lekko odstawały. I ni chu chu, się nie dało. Nie wiem jak koreaniec zrobił to auto, że taka prosta czynność jest raczej nie wykonalna...

Offline HUIX35

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 33
Odp: regulacja docisku drzwi - czy da się zrobić
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Kwiecień 2023, 23:01:59 »
Niestety  w IX35 regulacja drzwi w poziomie jest bardzo ograniczona. Góra- dół nie powinno być problemu. Jeżeli chcesz wyregulować w poziomie to musisz podszlifować stożkowe otwory w ryglu na fasolkę . Po dokręceniu śrub nie będzie śladu szlifowania. ;)

Offline yoda

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 214
Odp: regulacja docisku drzwi - czy da się zrobić
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Kwiecień 2023, 09:23:56 »
Chcesz zwiększyć docisk ca czy zmniejszyć? Ja kombinowałem kiedyś bo u mnie trzeba trzasnąć przednimi drzwiami żeby się zamknęły ale dałem sobie siana bo regulacja niczego nie zmieniała. Ale mam w pracy blaszki z nierdzewki po 0,5mm myślę że dużo nie trzeba żeby pałąk poszedł nieco wyżej i wtedy będą się lżej zamykać - taki typ. To nie mercedes.

Offline HUIX35

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 33
Odp: regulacja docisku drzwi - czy da się zrobić
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Kwiecień 2023, 00:14:36 »
Takie blaszki to się stosowało w Fiacie 126p i 125 do regulacji rygla przód-tył jeżeli zaczep zamka uderzał w rygiel. :D