Forum > Getz

Hyundai getz wysokie spalanie i błąd połączenia z bcm

(1/3) > >>

Willow32:
Witam serdecznie grupę 🙂 kilka dni temu kupiłem Getza z silnikiem 1.5 crdi. Autko spisuje się nad wyraz dobrze, silnik pracuje super, autko zrywne aż byłem w szoku. Jest tylko 1 problem, spalanie 9.5 l/100 to znacząco odbiega od tego co deklaruje producent a nawet opinii innych użytkowników. Podjechałem dziś do zaprzyjaźnionego warsztatu żeby sprawdzić co pokaże komputer (choć check się nie świeci) niestety nie udało się połączyć z silnikiem, nie został zczytany numer Vin zamiast numeru było uuuuu... Ktoś ma pomysł co to może być i gdzie szukać problemu? Z góry dziękuję za każdą podpowiedź 😉

piejar:
Ja też mam uuuu jak się łącze z moją kijanką po icar 2.0. Zły nr vin nie musi oznaczać błędu komunikacji czy też braku możliwości skomunikowania. Wystarczy że ktoś np podmienił ECU (?) A to był jakiś markowy komunikator czy taki sobie ELM? 
Spalanie zawsze zależy od stylu jazdy - cieszysz się zrywnością ale ona objawia się spożyciem.
Przyczyn wysokiego spalania może być wiele. Poobserwuj rurę czy sumie, czy z niej kalie, czy masz DPF, czy jest drożny, czy np nie wypala się ciągle itp.

robaszek127:
Tyle to spala vivaro 9 osobowe a nie mały getz. Spalanie sporo za duże i raczej nie ma tu dpfa więc trzeba szukać winy gdzie indziej. Może wtryski są zajechane i leją paliwo.

piejar:
Przy spalaniu o 50% ponad normę to musiałby ciągnąć za sobą chmurę czarnych spalin

malerikula:
Zapraszam na diagnostykę, czym to było czytane?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej