Forum > Galloper / Terracan

Parametry przepływomierza

<< < (2/2)

Bombel:
Witam witam
Więc tak:
Wtryski są okej, przepływomierz wymieniony a parametry dawki powietrza dalej świrują. Spalanie się nie zmniejszyło, mocy nie przybyło...
Ktoś ma jakieś pomysły?!?  :o

piejar:
Kompresja była sprawdzana? Sprawdź szczelność układu dolotowego powietrza. A EGR sprawny i wyczyszczony?

Bombel:
Kompresja nie była sprawdzana więc sprawdzę.
EGR według mechanika działa, nie był czyszczony i po podłączeniu pod komputer, sterownik wgl nie pokazuje żadnych jego parametrów. Mechanik twierdzi że ubogi sterownik ;P
Co do szczelności dolotu to wydziałem filmiki ze sprawdzania dymem. Macie jakiś domowy sposób żeby nie trzeba było kupować generatora dymu?

piejar:
Można go spróbować "napompować" dolot albo wytworzyć w nim podciśnienie tj zaslepic i napompować albo odessać jakąś pompką z manometrem - są takie zestawy.. Oczywiście ciśnienie nie może być za wysokie bo część przed turbiną jest zasadniczo podciśnieniowa i dość "plastikowa". Natomiast za turbiną powinno spokojnie 1 bar trzymać bo tyle pompuje turbina. . Chodzi o to żeby spróbować znaleźć.miejsca które "syczą".
Co do dymienia to jakoś sobie ludzie radzą... Ale nie próbowałem. Pamiętam z dzieciństwa że podobno świece dymna można było zrobić z piłeczki ping pong - należało kawałek zapalić po czym zdławić płomień - nigdy nie próbowałem a materiał na piłeczki może dziś jest już inny.

//www.youtube.com/watch?v=bnPt8xfeUTk

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej