Autor Wątek: Cofająca się szyba  (Przeczytany 485 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jami

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Cofająca się szyba
« dnia: 03 Marzec 2023, 21:09:21 »
Mam następujący problem z szybą kierowcy (tylko tą).
Kiedy próbuję podnieść szybę z wykorzystaniem automatycznego podnoszenia (drugi opór przełącznika) szyba cofa się o kilka centymetrów. Tak jakby była wykrywana jakaś przeszkoda (której nie ma) i działała funkcja automatycznego cofania szyby, chroniąca przed przycięciem. Problem nie występuje za każdym razem.
Co zrobiłem: zresetowałem sterowanie szyb (zgodnie z instrukcją), przesmarowałem silikonem w sprayu prowadnice szyby. Została tez wymieniona (z innego powodu) listwa zgarniająca – ta listwa osłaniająca szczelinę na szybę od zewnętrznej strony, która przylega do szyby.
Nie zauważyłem związku z temperaturą i wilgotnością – według instrukcji może to powodować problemy z szybami elektrycznymi.
Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Albo ma może pomysł, co może powodować takie zachowanie?

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Odp: Cofająca się szyba
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Marzec 2023, 17:48:15 »
zresetowałem sterowanie szyb (zgodnie z instrukcją)
Możesz opisać jak to się robi? Ja mam rocznik 2017 i w instrukcji nie widzę nic na temat resetowania sterowania szyb.

Została tez wymieniona (z innego powodu) listwa zgarniająca
A może to właśnie ten "inny powód" jest przyczyną problemu? Czy problem występował przed wymianą tej listwy?

Offline jami

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: Cofająca się szyba
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Marzec 2023, 17:55:01 »
Możesz opisać jak to się robi?
"Jeżeli szyby sterowane elektrycznie nie działają prawidłowo, należy w następujący sposób zresetować układ:
1. Włączyć stacyjkę (stan ON).
2. Podnieść całkowicie szybę i przez co najmniej 1 sekundę przytrzymać przełącznik pociągnięty do góry."
To jest na stronie 3-30.

Czy problem występował przed wymianą tej listwy?
Tak, występował wcześniej.