Autor Wątek: [Atos] [Atos] Łożyska kół przednich.  (Przeczytany 11291 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

meteo1985

  • Gość
[Atos] Łożyska kół przednich.
« dnia: 05 Maj 2012, 15:54:26 »
Po wymianie owych łożysk jest delikatny luz na kołach w jednym kole większy. Poza tym po wprasowania łożyska koła lewego obraca się ono dużo ciężej niż łozysko koła prawego. Mam piasty gdzie występują dwa łożyska stożkowe plus  uszczelniacze. Gdzieś na forum wyczytałem , ze między łożyskami  ma być jakiś jeszcze dystans ale dzwoniłem do serwisu i oni o noc takim nie słyszeli. Dodam , ze całość dokręciłem nie na chama tylko delikatnie z wyczuciem.

[ Komentarz dodany przez: Zbyszek: 2012-05-07, 15:28 ]
Dodanie tagu
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:10:26 przez Brt »

Offline skali

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 441
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=100001998647968
[Atos] Łożyska kół przednich.
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Maj 2012, 20:16:20 »
Dokręcanie dokręcaniem, ale jesteś pewien że wprasowałeś łożyska do końca zwrotnicy>? Robiłeś to prasą??

meteo1985

  • Gość
[Atos] Łożyska kół przednich.
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Maj 2012, 21:20:11 »
Wszystko robione była na prasie i bardzo dokładnie . Nawet specjalne tulejki wytoczyłem sobie aby fajnie było wprasować. Z tego co wyczytałem na forum Kia to takie tuleje dystansowe są ( 21 rozmiarów) i dzięki nim kasuje się luz i łożyska tak szybko nie lecą. Ale nie mam pewności czy aby na pewno są . U mnie nie było ale jestem trzecim właścicielem i po kupnie bardzo szybko padły. Dlatego niech ktoś napisze czy miał  takie tulejki :(
W matizie, colcie są bardzo podobne łożyska i tuleje są także jestem w cholernej kropce

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Atos] Łożyska kół przednich.
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Maj 2012, 21:27:58 »
A łożyska dokręciłeś odpowiednim momentem ??? Jeśli metodą na oko lub metodą na chama to nie dziw się że jedno koło chodzi ciężej od drugiego. Druga sprawa to to ze masz świeże łożyska - od razu nie będzie się koło kręciło jak perpetum mobile. Co do luzu - to już musisz sam wiedzieć czy miałeś te tuleje dystansowe i czy powinny być czy nie. Podaj VIN na PW i przedstawię Ci jak to wygląda w twoim przypadku w kwestii elementów na piaście i będziesz wiedział czy były i czy powinny być jakiekolwiek tuleje tam.
Pozdrawiam.

[ Dodano: 2012-05-08, 19:28 ]
Proszę:
Sprawdź czego nie masz lub nie miałeś podczas składania wszystkiego.