Autor Wątek: Klimatyzacja automatyczna.  (Przeczytany 1539 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leszek64_64

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
Klimatyzacja automatyczna.
« dnia: 05 Luty 2023, 20:31:45 »
Witam
Czy ktoś mógłby wyjaśnić o co chodzi z tymi trzema światełkami na pokrętle z napisem" AUTO"  (tym od ustawiania temperatury). Czasami świecą się trzy, czasami dwa lub jedno. Wcześniej miałem I-30 i nie było tam takich wskaźników. Instrukcję przeczytałem bardzo dokładnie i nic tam na ten temat nie znalazłem.

Kona OS - 2022

Pozdrawiam

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Klimatyzacja automatyczna.
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Luty 2023, 21:48:51 »
Prędkość wentylatora. Chociaż nie chce mi się wierzyć, że są tylko 3 prędkości (w aucie z 2012 mam siedem, też takie kreseczki są).


piejar

  • Gość
Odp: Klimatyzacja automatyczna.
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Luty 2023, 22:37:06 »
Gość opowiada tak jakby to nie była prędkość 1-3 ale zakres regulacji prędkości. Czyli można założyc że w każdej sytuacji temperatura będzie utrzymywana ale z różną intensywnościa nawiewu coś jak eco -> mid -> turbo

Offline lisekg

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 30
Odp: Klimatyzacja automatyczna.
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Luty 2023, 07:35:42 »
Prędkość wentylatora. Chociaż nie chce mi się wierzyć, że są tylko 3 prędkości (w aucie z 2012 mam siedem, też takie kreseczki są).


Naciskając na ten przełącznik włączamy odpowiednio 1..2...3 kreseczki. Wtedy klima i nawiewy pracują w automacie. Z moich obserwacji wynika że kolejne kreseczki zwiększają prędkość- intensywność nawiewu w automacie ( 1 cicho ----3 najgłośniej szumi ) 

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Klimatyzacja automatyczna.
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Luty 2023, 11:46:40 »
@lisekg, a w mediach co mówili? Żeby jak z klimatyzacji korzystać? Bo może źle robisz..?

;-)

piejar

  • Gość
Odp: Klimatyzacja automatyczna.
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Luty 2023, 14:04:18 »
. Z moich obserwacji wynika że kolejne kreseczki zwiększają prędkość- intensywność nawiewu w automacie ( 1 cicho ----3 najgłośniej szumi ) 
O tym właśnie opowiada po angielsku ten pan.

Offline Leszek64_64

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
Odp: Klimatyzacja automatyczna.
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Luty 2023, 17:36:32 »
Dziękuję za  podpowiedzi :)
 Dla mnie sprawa już jasna. Jeszcze raz dziękuję i zamykam temat.