Autor Wątek: Sonata (3) 1998 r Filtr kabinowy i skrzynia automatyczna  (Przeczytany 7315 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fusior

  • Gość
[Sonata Y3] 1998 r Filtr kabinowy i skrzynia automatyczna
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Czerwiec 2008, 13:58:40 »
no ja wlaśnie kupiłem i myśle że do sonaty IV spokojnie by pasował. A w 3-ce widocznie go nie ma ?! i tak czekam na kogoś kto napisze na 100% jest czy nie :) Podczas deszczu auto w środku straszliwie paruje.... jak sie u was zachowuje wnętrze pojazdu?? co może być przyczyną wielkiej mgły na szybach, bo jeśli ktoś napisze że filtr kabinowy to mi ręce opadną ... czekam na konkretne porady ;)

GDZIE KUPIĆ WĘŻE DO UKŁADU CHŁODZENIA i ILE MOGĄ KOSZTOWAĆ ?
(widze że są popękane więc chyba trzeba sie za to zabrać)

Hants

  • Gość
[Sonata Y3] 1998 r Filtr kabinowy i skrzynia automatyczna
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Czerwiec 2008, 16:32:55 »
Przyjmij, ze podobnie jak ja - po prostu go nie masz. Parowanie szyb? Nawiew na przednia, zaciag swiezego powietrza z zewnatrz, ogrzewanie na maksa i nie ma problemu..

BTW: sprawdz, czy nie masz przypadkim mokrych dywanikow podlogowych..

fusior

  • Gość
[Sonata Y3] 1998 r Filtr kabinowy i skrzynia automatyczna
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Czerwiec 2008, 10:33:22 »
DZięki za dobre rady będa tak robił a co do dywaników to mam suche natomiast tapicerka jest strasznie zaniedbana w przyszłości chcialbym ją wymienić ciekawe ile by to kosztowało :) chodzi oczywiście o tapicerke podłogową

fusior

  • Gość
[Sonata Y3] 1998 r Filtr kabinowy i skrzynia automatyczna
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Czerwiec 2008, 20:38:14 »
1. Teraz już na 100% wiem że w sonacie 97-98 NIE MA FILTRA KABINOWEGO :)
2. Dalej nie wiem ile kosztują węże do ukl. chłodzenia i czy kupuje sie je na metry ?
3. Cięzko jest wyciągnąć całą tapicerke podłogową? Trzeba odkręcać kanape i fotele?
4. Jak wyczyścić klimatyzacje ? nie mam filtra kabinowego więc napewno jest brudno w środku :/// jak udrożnić odcinek od przedziału silnikowego do przedziału pasażerskiego ?
5. Prosiłbym kogoś o zeskanowanie inst. obsługi i wyslanie mi na maila (oczywiscie zapłace jak za xero) proszę o kontakt najlepiej PRIV/gg

proszę o konkretne odpowiedzi ;) -dziękuje

Hants

  • Gość
[Sonata Y3] 1998 r Filtr kabinowy i skrzynia automatyczna
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Czerwiec 2008, 10:06:52 »
1. A nie mowilem ;-)
2. Kupujesz juz raczej dociete. A najlepiej ze zlomowiska - te gumy psuja sie bardzo rzadko.. No chyba, ze myslisz o klimie - wtedy.. hmm chyba latwiej lepic aluminium niz pakowac sie w nowe (drogie), stare (niepewne) rurki
3. Genralnie - tak, choc w sonacie, akurat calkiem prosto: odkrec boczne plastiki (te przy bezpiecznikach, oslone drazka zmiany biegow), fotele, zdejmij oslony progrow (nie pogub/polam klipsow)
4. Kupujesz specjalny odgrzybiacz. Psikasz, zostawiasz na kilka minut - pedzelkujesz ciepla woda..
5. www.hmaservice.com Za darmo. Ale to o co pytasz nie wymaga serwisowki, tylko godzin pracy i naprawde - minimum pomyslunku.

fusior

  • Gość
[Sonata Y3] 1998 r Filtr kabinowy i skrzynia automatyczna
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Czerwiec 2008, 18:06:19 »
Wielkie dzięki ! będe postępował zgodnie z Twoimi instrukcjami :D