Autor Wątek: Wyciek oleju spod korka  (Przeczytany 813 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline skyluk

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Wyciek oleju spod korka
« dnia: 01 Luty 2023, 11:52:31 »
Ostatnio odkryłem wyciek oleju przy korku silnika 2,0 mpi 163km . Czy to może być wina nieszczelnego korka czy też problemu szukać gdzie indziej ?

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 221
Odp: Wyciek oleju spod korka
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Luty 2023, 12:17:15 »
wyciek oleju przy korku silnika
Którym korku silnika? Korku wlewu oleju, czy korku spustowym oleju?

Czy to może być wina nieszczelnego korka czy też problemu szukać gdzie indziej ?
Może być wina i jednego i drugiego... Umyj tą okolicę silnika np. brake cleaner, jak masz możliwość wydmuchaj powietrzem, wytrzyj do sucha i wtedy przejedź kilka km i zobaczysz skąd sączy się olej. Nie wiem jak u Ciebie ale bywa tak, że faktycznie silnik jest cały "upaprany" i ciężko jednoznacznie wskazać miejsce wycieku oleju dlatego sprawdzenie miejsca wycieku po umyciu silnika jest znacznie łatwiejsze.
« Ostatnia zmiana: 01 Luty 2023, 12:18:48 przez ...kuba... »

Offline skyluk

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Odp: Wyciek oleju spod korka
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Luty 2023, 12:44:46 »
Silnik G4KD 2,0 163km jak napisałem.
Chodzi o korek wlewu oleju.

piejar

  • Gość
Odp: Wyciek oleju spod korka
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Luty 2023, 05:03:56 »
Może być uszkodzona uszczelka, pęknięty korek itp. Ale może być też niedrozna odma i nadmierne nadciśnienie w przestrzeni pokrywy zaworów, wypychające olej. U mnie no w Kia proceed miałem nieszczelna podkładkę pod jednym wtryskiem i duże przedmuchy do przestrzeni pokrywy zaworów. Było to jednak mocno zauważalne bo po odkrecniu korka wlewu waliły spaliny i było wyczuwalne nadciśnienie. Korek położony luźno na wlewie w  pokrywie nie powinien być odrzucany z niej