Autor Wątek: [Santa Fe CM] Szarpanie na LPG 2.7 Santa fe 2007  (Przeczytany 746 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Draveller

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Szarpanie na LPG 2.7 Santa fe 2007
« dnia: 24 Styczeń 2023, 18:25:49 »
Witam mam problem z swoim Santa fe 2007 2.7 V6 samochód zaczał szarpać na gazie przy obrotach do 2k potem w miarę ustaje , dzieje się tak tylko na gazie ... Nie ma żadnych innych objawów prócz dwóch błędów  P0341 oraz P2189 samochód ma wymienione świece i cewki , był u dwóch gazownikach i z gazem jest wszystko okej , miał ktoś może podobny przypadek , samochód miał wymieniany rozrząd , po miesiącu od wymiany zaczeły się dziać takie cyrki , jeden z gazowników stwierdził że mogą to być luzy zaworowe

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 204
Odp: Szarpanie na LPG 2.7 Santa fe 2007
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Styczeń 2023, 21:44:34 »
samochód ma wymienione świece i cewki
Co prawda nie w silniku V6 ale w R4 miałem problem z szarpaniem na gazie przy obrotach ok 2k. winne były uszkodzone dwie cewki zapłonowe.
Ile cewek zostało wymienionych u Ciebie? na nowe/używane? i na jakiej podstawie je wymieniałeś? u mnie było wyraźnie widać pękniętą obudowę i praktycznie w tego typu cewkach - fajko-cewkach to najczęstrza przyczyna uszkodzenia cewki, które to uszkodzenie dokładnie widać na oko, wystarczy wyjąć cewki i sprawdzić, czy nie ma rys na plastikowej obudowie cewki - blisko świecy, ewentualnie dla pewności obrócić metalową osłoną - powinny być dwie jedna na drugiej i blokuje je tylko plastikowy wypust "ząbek", z tym, że jak będziesz to robił to nie rozginaj zbyt mocno tych metalowych osłon bo mają słabą sprężystość, wystarczy, żeby pokonały ząbek..

W Twojej wersji silnikowej dość popularna jest usterka zworu elektromagnetycznego własnie też powoduje pojawienie się błędu ubogiej mieszanki...