Autor Wątek: Odpala i gaśnie 1.7 CRDI  (Przeczytany 697 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radoslaw1997

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odpala i gaśnie 1.7 CRDI
« dnia: 14 Kwiecień 2023, 13:46:18 »
Siemka
Hyundai i40 1.7 crdi 2013 rok

Mam problem z moim i40  mianowicie co jakiś czas mam problem z uruchomieniem silnika, auto zapała i po sekundzie gaśnie w linku załączam filmik.
Dzieje się to bez objawowo, 100 razy nie odpali za 101 odpali czasami po 5 próbie odpala bez problemu , pod komputerem zero błędów.
Obserwację

Napięcie na aku 12,5v w stanie spoczynku, ładowanie 14,4v, podczas rozruchu napięcie spada do 10v
Przekaźniki sprawdzone, wtyczki idące do komputera czyste, klema na akumulatorze w porządku trzyma .
EGR zaślepiony , klapy zablokowane w pozycji otwartej, klapa gaszaca w pozycji otwartej


Link do filmiku

https://youtube.com/shorts/e3q2k19pR6g?feature=share


piejar

  • Gość
Odp: Odpala i gaśnie 1.7 CRDI
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Kwiecień 2023, 16:48:55 »
Strasznie szybko odpalasz po wlozeniu kluczyka jak na diesla. Dlatego trudno zaobserwować cokolwiek bo jeszcze nie kończy się test lampek a już krecisz. Sprawdź myk z immobilizerem - po teście lampek powinna pozostać paląca się kontrolka immo czyli autko z kluczykiem. Jak kontrolka świeci to auto powinno zapalić. Jeżeli nie świeci nie zapalisz.  I mam wrażenie że za ostatnim razem tak jest tzn kontrolka świeci po teście i zapalasz Może to być banalna sprawa ze złym stykiem na antenie immo - przerabiałem ten problem w swoim i30. Ale przede wszystkim - za dziko!
« Ostatnia zmiana: 14 Kwiecień 2023, 16:51:01 przez piejar »

Offline radoslaw1997

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: Odpala i gaśnie 1.7 CRDI
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Kwiecień 2023, 16:52:29 »
Właśnie też obstawiałem że problem może leżeć po stronie immobilizera próbowałem się połączyć kompem ale bez skutku. Gdzie znajdę ta antenę czy moduł imo ?

piejar

  • Gość
Odp: Odpala i gaśnie 1.7 CRDI
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Kwiecień 2023, 16:57:39 »
Przede wszystkim obserwuj kontrolkę bo ona informuje czy kluczyk jest odczytany.  Antena jest wokół kluczyka . U mnie zdjalem osłonę kolumny i sprawdziłem złącze anteny , ruszałem kablami itp. Było niby ok nie wykazywała przerwy. Na koniec podoginalem piny w złączu żeby ciaśniej wchodziły I to pomogło - od kilku lat spokój.
Na kompie nie miałem żadnych błędów

Offline radoslaw1997

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: Odpala i gaśnie 1.7 CRDI
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Kwiecień 2023, 22:19:48 »
Powtórka auto nie odpala, kontrolka samochód z kluczykiem świeci, gdy rozrusznik zaczyna kręcić gaśnie .