Autor Wątek: [i30 FD] Dziwne odgłosy silnika  (Przeczytany 4383 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dziobo07

  • Gość
[i30 FD] Dziwne odgłosy silnika
« dnia: 05 Grudzień 2016, 22:31:13 »
Witam,
mam następujący problem:
podczas jazdy, przy bardzo delikatnym przyśpieszaniu słychać dziwny stukot, dźwięk dobywa się ni to z pod pokrywy zaworów, ni to z rozrządu. Dźwięk jest taki jakby bardzo głośno pracowały zawory albo jakby łańcuch chwilowo uderzył o obudowę. Występuje tylko w zakresie 1700-2000RPM. Taki intensywny tyrkot bym powiedział.
Problem nie występuje na biegu jałowym.
-Miał ktoś podobny problem?
-Jak można sprawdzić stan łańcucha rozrządu?
-Czy przy zdejmowaniu pokrywy zaworów konieczne jest wyjmowanie wtrysków?

Pomóżcie bo nie wiem jak kosztowna to będzię "przyjemność".
Byłem w hyundaiu nie za bardzo potrafili powiedzieć co to jest.
Mam 195kkm, olej zmieniany regularnie co 10kkm 5W30.
1.6CRDI 90KM 2010r

Offline adrianc90

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
[i30 FD] Dziwne odgłosy silnika
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Grudzień 2016, 13:25:47 »
Jeśli jest to klekot przypominający pracę starego diesela w mercedesie w123 to najprawdopodobniej problem leży we wtryskach. Ja mam coś takiego tylko przy trochę niższym zakresie obrotów, tak 1200-1600 przy przyspieszaniu przez kilka sekund silnik klekocze. Oprócz tego żadnych innych objawów. Też się zastanawiałem nad rozrządem, ale on jest od pasażera, a u mnie odgłos dochodzi z silnika bardziej od strony kierowcy. W końcu znalazłem ten temat, który rozwiał moje wątpliwości, bo gość miał identyczne objawy jak ja z tą różnicą, że u mnie zaczęło się to po prawie 6 latach eksploatacji, a on odebrał takie auto z salonu.

http://forum.mojaceed.pl/viewtopic.php?f=36&t=4142

Miłej lektury.

A i przy zdejmowaniu pokrywy trzeba wyjmować wtryski i przynajmniej wymienić podkładki pod nie.

dziobo07

  • Gość
[i30 FD] Dziwne odgłosy silnika
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Grudzień 2016, 23:34:51 »
Dzieki kolego. Naprawiales u siebie? Jaki koszt?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i30 FD] Dziwne odgłosy silnika
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Grudzień 2016, 23:37:51 »
Dziobo07 dodaj tag tematu [i30 FD] również tutaj http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=9416

Offline adrianc90

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
[i30 FD] Dziwne odgłosy silnika
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Grudzień 2016, 09:58:27 »
Póki co nic z tym nie robiłem. Auto odpala od kopa, nie narzekam na brak mocy. Generalnie żadnych objawów, więc bronie się rękami i nogami, żeby tego nie ruszać, bo wtryski to wydatek rzędu kilku tyś. złotych. Jak padną to wtedy będę naprawiał.

dziobo07

  • Gość
[i30 FD] Dziwne odgłosy silnika
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Grudzień 2016, 10:29:12 »
Ja zalalem środka do czyszczenia wtryskow liqi molly i zalalem dwa zbiorniki ultimatea. Jak narazie silnik ucichł. Mam nadzieje ze tylko sie cos przytkalo i teraz ozdrowibedziebspoko spokoj

Offline adrianc90

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
[i30 FD] Dziwne odgłosy silnika
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Grudzień 2016, 15:25:28 »
Ucichł całkowicie, czy trochę się przyciszył? Jak zaleje vervę to też mam wrażenie, że jest trochę ciszej, ale dźwięk nie znika całkowicie. Spróbuję z tym środkiem LM chociaż szczerze mówiąc to jestem sceptycznie nastawiony do takich specyfików. Wlałeś to od razu całe do zbiornika czy jakoś dawkowałeś?

dziobo07

  • Gość
[i30 FD] Dziwne odgłosy silnika
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Grudzień 2016, 15:32:51 »
Juz tego nie slysze. A jesli chodzi obspecyfik to wlalem cala butelke na zbiornik. Dawka byla chyba na 70l.

piejar

  • Gość
Odp: [i30 FD] Dziwne odgłosy silnika
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Styczeń 2023, 20:09:56 »
A u mnie taki klekocik. Auto jest moje od salonu, przebieg 250 tys, 13 lat. Sama pracą silnika wydaje się ok ale po zdjęciu korka klekot robi się podejrzany. Jest też lekki dymek - jakiś przedmuch. W pierwszej kolejności wymienię podkładki pod wtryskiwaczami ko w mojej kijance to one były przyczyną bardzo dużego przedmuchy. Szczęśliwie tylko podkładka a nie pierścienie na tłokach.
Macie jakiś pomysł co to może być?

https://drive.google.com/file/d/1EV_8R0XQftJqWsI1Sc_AEyLYwH2xU5OF/view?usp=drivesdk