Autor Wątek: Hyundai Motorsport ujawnia skład zespołu na RMŚ w sezonie 2023  (Przeczytany 4511 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Brt

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 866
Hyundai Motorsport ujawnia skład zespołu na Rajdowe Mistrzostwa Świata w sezonie 2023
  • Hyundai Motorsport wystawi podczas Rajdowych Mistrzostw Świata w 2023 roku trzy samochody oraz zespół składający się z czterech ekip, na czele z kierowcami Thierry’m Neuville’m, Esapekką Lappim, Danim Sordo i Craigiem Breenem
  • Za kierownicą Hyundaia i20 N Rally1, Neuville i Lappi wezmą udział we wszystkich rundach sezonu, a trzeci samochód będzie wykorzystywany zamiennie przez Daniego Sordo oraz Craiga Breena
  • Decyzja o zatrudnieniu czterech załóg stanowi podstawę planu zespołu Hyundai Motorsport, aby w sezonie 2023 dysponować pakietem doświadczonych zawodników

Hyundai Motorsport ujawnił skład zespołu na Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA 2023 (WRC), będą w nim nowe twarze, jak i te powracające. Wybrane ekipy rozpoczną rywalizację w dziesiątym sezonie Hyundaia w rajdach na najwyższym szczeblu. Do potwierdzonego już Thierry'ego Neuville’a, na cały sezon dołączy fiński kierowca Esapekka Lappi. To zwycięzca Rajdu Finlandii z 2017 roku, który trzy razy stawał na podium w sezonie 2022, rywalizując jedynie w wybranych rundach: zajął on trzecie miejsce na śniegu w Szwecji, na szutrze w Finlandii i na asfalcie w Ypres. W trzecim Hyundaiu i20 N Rally1 ścigać będą się doświadczony Hiszpan Dani Sordo i Irlandczyk Craig Breen. Sordo jest związany z zespołem Hyundai Motorsport od inauguracyjnego sezonu marki w WRC i odegrał kluczową rolę w jego rozwoju. Tymczasem Breen jeździł już wcześniej dla zespołu Hyundaia, w latach 2019-2021 zajął on czterokrotnie miejsce na podium.
Sordo has been with Hyundai Motorsport since the company’s inaugural season in the WRC and has played an integral part in its growth and development. Breen, meanwhile, formerly drove for the team between 2019-2021, taking four podium finishes.
Cytat: Sean Kim
Doświadczenie było priorytetem numer jeden podczas wyboru składu na sezon 2023 w WRC. Z Thierrym, Esapekką, Danim i Craigiem mamy mocną kombinację kierowców, którzy wprowadzą nas w nowy sezon. Mistrzostwa w 2022 roku zakończyliśmy zajmując miejsca 1-2 w Rajdzie Japonii, ale w przyszłym roku stawimy czoła coraz mocniejszym rywalom. W pełni oczekujemy, że doświadczenie i talent naszych załóg pomogą nam osiągnąć wyniki na najwyższym poziomie we wszystkich rundach.
Cytat: Julien Moncet
Z przyjemnością potwierdzamy naszą kadrę kierowców na sezon 2023 w WRC, składającą się z trzech samochodów i czterech doświadczonych załóg. W przypadku Thierry'ego znamy potencjał jego osiągów i apetyt na walkę o tytuł mistrzowski. Wraz z dołączeniem Esapekki do zespołu w pełnoetatowej kampanii, mamy skład kierowców, który może rywalizować o najwyższe pozycje we wszystkich imprezach i na każdej nawierzchni. Esapekka ma również wymagane doświadczenie, aby pomóc nam w rozwoju naszego Hyundaia i20 N Rally1, co będzie miało fundamentalne znaczenie przez cały sezon. Trzeci samochód będzie prowadził Dani, który jest idealnym graczem zespołowym i zaufaną parą rąk; pięć razy stawał na podium w ostatnich sześciu imprezach, co mówi o nim wszystko. Natomiast Craig wraca do zespołu w pełni zmotywowany, aby wspierać Thierry'ego i Esapekkę. Dzięki tym czterem załogom mamy konkurencyjną i doświadczoną kombinację talentów, co będzie podstawą etosu i mentalności pracy zespołowej w całej naszej organizacji.
Cytat: Thierry Neuville
Możemy być w dobrych nastrojach i mieć motywację patrząc na sezon 2023 wiedząc, że mamy silny i doświadczony skład. Esapekka będzie wspaniałym uzupełnieniem naszego zespołu i jestem pewien, że wniesie świeżą energię od początku nowego sezonu. Miło jest też mieć Craiga z powrotem, który będzie dzielił trzeci samochód z Danim. To dobre połączenie znajomych twarzy oraz świeżej krwi, co z pewnością doda nam rozmachu w nowym sezonie. Etyka pracy zespołowej jest naprawdę ważną wartością w Hyundai Motorsport, a wszyscy członkowie firmy pracują nad realizacji naszych celów; widząc nowy skład optymistycznie patrzymy w kierunku nowego sezonu mistrzostw świata.
Cytat: Esapekka Lappi
Życie jest pełne niespodzianek! Otrzymanie szansy dołączenia do Hyundai Motorsport i start w pełnym kalendarzu WRC było czymś, czego się nie spodziewaliśmy. To naprawdę spełnienie marzeń i wyjątkowa okazja; bardzo się cieszymy z dołączenia do rodziny Hyundai Motorsport. Zespół pokazał w sezonie 2022, że jest w stanie bardzo rozwinąć samochód w trakcie sezonu i ma szanse na zwycięstwo na każdej nawierzchni. Z tego, co już słyszałem, rok 2023 zapowiada się bardzo obiecująco. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że jest dużo pracy do wykonania, ale z Janne jesteśmy jej oddani. Uważam, że mamy wiele do zaoferowania całemu zespołowi. Chcę podziękować ekipie Hyundai Motorsport za okazanie nam zaufania; zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby odnieść sukces i osiągnąć nasze wspólne cele.

Cytat: Dani Sordo
Decyzja o ponownym podpisaniu kontraktu z Hyundai Motorsport była dla mnie jasna i łatwa, w ciągu dziesięciu lat zespół ten stał się dla mnie jak rodzina. To jest moja ekipa i miejsce, do którego należę. Zaproponowali mi kolejny sezon, w którym będę mógł dzielić trzeci samochód z inną załogą, co odpowiada moim osobistym preferencjom. Jestem zmotywowany do wspierania zespołu i innych załóg tak bardzo, jak tylko mogę.

Cytat: Craig Breen
Dołączenie do Hyundai Motorsport na sezon 2023 WRC jest dla mnie jak powrót do domu. W przeszłości osiągnęliśmy razem kilka bardzo pamiętnych wyników, w tym kilka miejsc na drugim stopniu podium, więc mam nadzieję, że teraz będę mógł pójść o krok dalej. Z zainteresowaniem śledziłem postępy i rozwój zespołu w tym sezonie i widziałem jak skutecznie budowano tempo. Wsparcie zespołu producenta, takiego jak Hyundai, jest czymś wyjątkowym i jestem pewien, że w przyszłym sezonie będziemy mieli o wiele więcej powodów do świętowania.

Źródło: www.hyundai.pl