Forum > Getz

Olej ??

(1/6) > >>

Ozik89:
Witam,
Mam takie dosyć nietypowe pytanie.
Chodzi o olej silnikowy. Używam Olej syntetyczny Helix Ultra ECT C2/C3 4 l 0W-30 przy przebiegu (120 000). Wymieniam co rok o tej samej porze (lipiec).
Nagle wzrosło mi jego zużycie. Do tej pory 4 litry oleju schodziło w ciągu całego roku (od lipca do lipca). W tym roku jakoś dziwnie - wczoraj wlałem ostatki 4-litrowego opakowania oleju i juz go nie mam, a minelo dopiero pół roku. Żadnych wycieków nie zaobserwowałem. To normalne ze tak wzrosło ??

robaszek127:
Jak lejesz taki olej do nowoczesnych silników 0W30 to nie dziwne, że go bierze. Ja tam uważam, że na nasze mrozy a latem upały bardziej pasuje 5W40. Ale 0w30 to leją teraz ludzie do tych nowych wysilonych silników.

piejar:
Ozik, 4 litry na dolewki?  A po drugie stosuj olej zgodny ze specyfikacją producenta.  A po trzecie silnik Hyundaia który po 120 kkm bierze 4 l oleju rocznie? Miałem kilkanaście aut przez 35 lat i może raz mi się zdarzyło dolać trochę oleju. No ale może w być zajechany przez eksploatację na niewłaściwym oleju.  Do silnika który masz w stopce (D4FA crdi) ma być olej 5W30 no ale masz silnik diesla na benzynę? (Paliwo Pb). Trudno coś doradzić  :)
I proszę tu nie obrażać nowoczesnych silników  ;)

weuek:
Przy takim dolewaniu to nie trzeba by było zmieniać (gdyby nie filtr), bo ciągle jest dostawa świeżego. ;-)

Miałem auto z silnikiem benzynowym spalającym olej (głównie na autostradzie), ale jak dolałem litr na rok, to maks. Miał on wadę fabryczną tłoków (i pierścieni zgarniających na nich), której chyba nigdy nie poprawiono. Ujawniał się właśnie przy przebiegu około 100 000. Objawem "zewnętrznym" była praca prawie jak diesel na wolnych obrotach.

Ozik89:
Słuchajcie Panowie. Dolewam od samego początku istnienia tego auta. Nawet rok temu dzowniłem do ASO Hyundaia , powiedziałem ze taki olej dolewam i czy nie jest czas by go zmienic, odpowiedzieli ze TEN OLEJ jest OKEY.

Tak, 4 litry oleju w ciągu roku. Jak wymieniam olej na nowy to mechanik samochodowy z tych 4 litrów przykładowo dolewa do auta 3 i ten 1 litr mi zostaje na cały rok na dolewkę. W tym roku o dziwo starczyło mi tylko na pół roku, stąd mój post.

Silnik 1.1 benzyna rocznik 2009 auta.

"Do silnika który masz w stopce (D4FA crdi" - nie wiem czy taki mam, gdzie to sprawdzic ?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej